Szukasz prezentu dla diabetyka? Poznaj nasze pomysły na unikalne, praktyczne i trafione podarunki dla cukrzyka.

,,Czy to się mu spodoba? Może już to ma? Czy to w ogóle mu się przyda?” Tego typu pytania pojawiają się w głowach wielu z nas, kiedy wybieramy się po prezent dla bliskiej osoby. Tych pytań może być znacznie więcej, jeżeli obdarowywany jest diabetykiem. Oto kilka pomysłów na praktyczne prezenty, które nie tylko będą ułatwiały codzienność cukrzyka, ale także nie okażą się dodatkowym zbędnym gadżetem zalegającym latami w ciemnym kącie szafy. Warto sprawdzić ofertę specjalistycznych sklepów, takich jak: https://diabetyk24.pl/ gdzie znajdziemy wszystkie te produkty w jednym miejscu. Ale co najlepiej się sprawdza? Sprawdźmy:

Skarpetki bambusowe

Właściwa ochrona stóp cukrzyka to jeden z niezbędnych elementów „słodkiej codzienności”. Ponieważ jednym z najwcześniejszych powikłań cukrzycy jest tzw. polineuropatia cukrzycowa (choroba polegająca na porażeniu zakończeń nerwowych stóp, powodująca zaburzenia czucia), specjalistyczne skarpetki to praktyczny prezent, który uchroni stopy diabetyka przed nadmiarem wilgoci, uciskaniem oraz zmniejszy narażenie kończyn na uszkodzenia mechaniczne mogące powstać, np. podczas uprawiania sportu.

Książka z przepisami

Niejeden cukrzyk na dźwięk słów ,,dieta cukrzycowa” krzywi się z niesmakiem, ponieważ wielu diabetyków kojarzy ją z niedoprawionymi, najczęściej gotowanymi potrawami bez smaku i aromatu. Aby poszerzyć kulinarne horyzonty cukrzyka i udowodnić, że dieta cukrzycowa może być nie tylko zdrowa, ale i niezwykle smaczna, warto sprezentować książkę kulinarną, stworzoną specjalnie dla diabetyków. Większość z nich poza smacznymi przepisami, posiada także zawartość składników odżywczych, takich jak węglowodany, białka i tłuszcze, a także indeksy glikemiczne poszczególnych potraw i produktów.

Waga kuchenna dla cukrzyków

O ile w przypadku produktów opakowanych, takich jak różnego rodzaju przekąski, jogurty czy chleb, zawartość węglowodanów podana jest na drukowanych etykietach, chcąc policzyć produkty takie jak owoce, nasiona strączkowe czy dodatki obiadowe (kasza, ryż, ziemniaki) przyda się elektroniczna waga kuchenna z wieloma funkcjami, które znacznie ułatwią przygotowywanie posiłków diabetyka.

Kosmetyki

Skóra cukrzyca również wymaga odpowiedniej, intensywnej pielęgnacji. Wielu diabetyków boryka się z różnymi problemami skórnymi, takimi jak podrażnienia, nadwrażliwość, niedoskonałości itp. Aby zapobiegać powstawaniom trudno gojących się ran i podrażnień, idealny prezent stanowić będą szeroko dostępne kosmetyki do pielęgnacji poszczególnych partii ciała, stworzone specjalnie dla naszych „słodkich” najbliższych.

Pojemnik termoizolacyjny na insulinę

Insulina to wydzielany przez trzustkę hormon, a dla cukrzyka – życiodajny lek, bez którego jego codzienność nie ma prawa bytu. Cukrzyk zmuszony jest nosić insulinę zawsze przy sobie, niezależnie od panujących temperatur i warunków atmosferycznych. Aby insulina nie uległa zepsuciu, musi być przechowywana w niskiej temperaturze. O ile zapas insuliny możemy bez problemu schować do lodówki, lek noszony w torebce czy plecaku narażony jest na działanie dodatnich temperatur, szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się pojemniki termoizolacyjne, dzięki którym insulina cukrzyka będzie chroniona przed ciepłem, także w „bagażu podręcznym”.

Dodaj komentarz