Większość ludzi marzy o szczupłym, dobrze wyrzeźbionym brzuchu, który będzie można bez żadnych oporów pokazać na basenie lub na wakacjach na plaży. Ładny brzuch gwarantuje większą pewność siebie, powodzenie u płci przeciwnej i wyższą samoocenę. Z tego powodu ważne jest odpowiednie dobranie ćwiczeń i diety. Niestety nie każda forma aktywności i sposób żywienia jest skuteczny i dobrze zadziała na mięśnie brzucha. Jednym z najsłynniejszych i dających największe efekty programów ćwiczeń jest Aerobiczna szóstka Weidera znana także pod skrótem A6W.

Jest to zestaw odpowiednio dobranych ćwiczeń mających za zadanie wzmocnić mięśnie brzucha i odpowiednio je ukształtować. Sześć ćwiczeń pomaga osiągnąć najlepsze rezultaty. Aerobiczna szóstka Weidera pomaga w spalaniu zalegającej tkanki tłuszczowej, kształtuje również mięśnie. Nadaje się dla osób, którym zależy na wyrzeźbieniu mięśni brzucha, a także dla tych, którzy chcą spalić trochę tłuszczu i pozbyć się zbędnych kilogramów. Trening opracowany jest z nastawieniem na osiągniecie świetnych rezultatów w krótkim odstępie czasu.

Ćwiczenia

Jak sama nazwa wskazuje, ćwiczeń jest sześć. Należy wykonywać je bez przerw na rozluźnienie mięśni. Ważne też by każdy ruch zatrzymać na trzy sekundy,w momencie największego naprężenia mięśni brzucha. Ćwiczenia powinny być wykonywane na płaskim podłożu najlepiej dywanie, lub specjalnej macie.

  • 1 ćwiczenie – kładziemy się na ziemi, z rękami wzdłuż tułowia. Podnosimy raz jedną, raz drugą nogę, na zmianę. Należy pamiętać, żeby zachować kąt prosty w kolanie i biodrze. W tkracie podnoszenia nóg, unosimy również barki bez odrywania tułowia od podłoża.
  • 2 ćwiczenie – ćwiczenie podobne do pierwszego. Kładziemy się na równym podłoży, ale tym razem unosimy obie nogi, również zachowując odpowiedni kąt nachylenia i uniesienie barków. W takiej pozycji wytrzymujemy 3 sekundy.
  • 3 ćwiczenie – Ćwiczenie podobne do ćwiczenia numer 1, z tą różnicą, że tym razem rąk nie trzymamy wzdłuż tułowia, lecz trzymamy je na karku. W pozycji maksymalnego napięcia mięśni wytrzymujemy 3 sekundy.
  • 4 ćwiczenie – połączenie ćwiczenia numer 2 i 3. Podnosimy obie nogi i splatamy ręce na karku. Również tu musimy wytrzymać 3 sekundy.
  • 5 ćwiczenie – zaplatamy ręce na karku i podnosimy z ziemi klatkę piersiową. Podnosimy na zmianę jedną i drugą nogę, ale nie zatrzymujemy ich na 3 sekundy, tylko utrzymujemy stały ruch przypominający nożyce.
  • 6 ćwiczenie – unosimy barki i jednocześnie podnosimy wyprostowane obie nogi. Taką pozycję utrzymujemy przez 3 sekundy.

Maksymalny czas wykonywania w/w ćwiczeń danego dnia to 40 minut.

Harmonogram

Występują dwie wersje:

  • Wariant I – 42 dniowy
  • Wariant II – 48 dniowy

Oba warianty różnią się tylko tym, że ten dłuższy posiada jeden dzień przerwy po każdych 6 dniach ćwiczenia, podczas gdy wariant I nakazuje wykonywać ćwiczenia każdego dnia, bez żadnych przerw.

 

Dodaj komentarz