Ból stawów najczęściej dotyczy osób w podeszłym wieku, ale niekiedy może być związany z ich przeciążeniem, na przykład po wykonaniu dużego wysiłku fizycznego. W grupie ryzyka znajdują się również osoby, które cierpią na nadwagę lub mają stwierdzone zmiany zwyrodnieniowe. Skąd bierze się ból stawów?

Dolegliwości bólowe zazwyczaj są skutkiem degradacji tkanki łącznej chrzęstnej (osoby starsze). W tym przypadku dochodzi o licznych uszkodzeń powstających w wyniku eksploatacji stawów, słabnie sprężystość chrząstek i wraz z nią zmniejsza się zdolność do samodzielnej regeneracji. Ból stawów niekiedy jest skutkiem osłabienia kości i mięśni, a także zaburzeń w obrębie układu nerwowego. Ponadto może być wynikiem upośledzenia układu odpornościowego (zwiększająca się skłonność do występowania stanów zapalnych), bądź skutkiem licznych urazów mechanicznych.

Sposoby na pozbycie się bólu stawów

Według lekarzy najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się nawracających i uciążliwych bólów stawów jest farmakologia. Najczęściej na początku specjaliści zalecają regularne przyjmowanie wybranego suplementu diety np. Arlofast. Arlofast jest preparatem składającym się z naturalnych substancji o wyjątkowo wysokim stężeniu. Powstaje w warunkach laboratoryjnych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Wyróżnia się łatwą przyswajalnością, wybitną skutecznością i szybkim działaniem. Arlofast to źródło cennych witamin, minerałów i substancje odżywczych, mających pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu ludzkiego. Arlofast działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i pozwala na szybszą regenerację uszkodzeń w chrząstkach stawowych. Przyspiesza syntezę kolagenu, dostarcza dużą ilość kwasu hialuronowego i glukozaminy, dzięki temu do organizmu trafia duża ilość łatwo przyswajalnych substancji podstawowych chrząstki stawowej i płynu stawowego.

Oprócz farmakologii wielu lekarzy poleca regularną i odpowiednio dobraną aktywność fizyczną, czy też rehabilitację. Ból stawów można łagodzić korzystając z profesjonalnych zabiegów fizjoterapeutycznych. Ważne jest  także samodzielne wykonywanie ćwiczeń na stawy oraz prowadzenie ogólnie aktywnego trybu życia, dzięki temu zapobiegamy nadmiernemu przyrostowi masy ciała (zmniejszenie obciążenia stawów). Dodatkowo polecana jest zdrowsza dieta: więcej produktów bogatych w wapń, kolagen i witaminy. Ponadto stosować można okłady zimne lub ciepłe, a także korzystać z  różnego rodzaju kąpieli zdrowotnych.

 

 

Dodaj komentarz