Na choroby odzwierzęce, takie jak borelioza, nie wynaleziono jeszcze szczepionki. Skutki ukąszeń pasożytów można załagodzić poprzez właściwą suplementację diety, na przykład stosowanie Duolife BorelissPro!

Choroby odzwierzęce, czyli inaczej zoonozy

Zoonozy, czyli choroby odzwierzęce to zakażenia przenoszone ze zwierząt na człowieka. Wyróżnia się choroby odzwierzęce pochodzenia wirusowego, bakteryjnego, tasiemczyce, robaczyce i choroby od ukąszeń owadów. Najpopularniejsze zoonozy to toksoplazmoza, listerioza, borelioza, choroba Creutzfeldta – Jakoba oraz glistnica. Jak się przed nimi uchronić?

Borelioza – jakie są objawy choroby?

Borelioza to bakteryjne zakażenie, do którego dochodzi wskutek kontaktu z kleszczami. Główne objawy choroby to czerwone plamy na skórze, wysoka gorączka, ogólne osłabienie oraz bóle mięśniowo-stawowe. Nieleczona borelioza może doprowadzić do niedowładów ciała i poważnych uszkodzeń mózgu, u ciężarnych kobiet borelioza może doprowadzić do uszkodzenia płodu i poronienia. Poza boreliozą kleszcze roznoszą także wirusowe zapalenie mózgu, choroba ta może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w płynie mózgowo-rdzeniowym, niedowładu ciała, a nawet zaniku mięśni. W Polsce najwięcej zachorowań na choroby odkleszczowe przypada na miesiące letnie. Najwięcej zachorowań odnotowano w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Choroby odzwierzęce – jak z nimi walczyć?

W leczeniu chorób odkleszczowych najważniejsza jest profilaktyka. Aby uchronić się przed boreliozą i innymi chorobami odzwierzęcymi, konieczne jest stosowanie środków odstraszających pasożyty. Osobę ukłutą przez kleszcza należy obserwować przez 30 dni. W przypadku wystąpienia grypopodobnych objawów lub rumienia wędrującego należy jak najszybciej zgłosić się na wizytę lekarską.

Sposób na kleszcza, czyli Duolife BorelissPro

DuoLife BorelissPro to w 100% naturalny suplement diety, który jest zalecany przy chorobach odzwierzęcych, takich jak borelioza. Preparat jest także wskazany dla osób o osłabionej odporności immunologicznej. DuoLife BorelissPro zawiera cenne antyoksydanty oraz flawonoidy, wzmacnia układ immunologiczny i wspomaga detoksykację organizmu. W składzie suplementu można znaleźć między innymi ekstrakt z czosnku, oregano oraz korzenia szczeci pospolitej, które posiadają silne właściwości immunostymulacyjne, a także ekstrakt z rdestu japońskiego, który minimalizuje skutki ukąszeń kleszczy.

Więcej o DuoLife BorellisPro i boreliozie przeczytasz w artykule https://porady.org/poradnik-jak-uchronic-sie-przed-borelioza

Dodaj komentarz