Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg łączący dwie skuteczne technologie: mikronakłuwanie oraz falę radiową, prowadzące do wielokierunkowej przebudowy skóry. Fala radiowa wykorzystywana podczas zabiegu doprowadza do stymulacji wytwarzania włókien kolagenowych w wyniku efektu cieplnego. Natomiast mikronakłuwanie tworzy w skórze mikrootwory pobudzające skórę do odnowy.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonuje się po wcześniejszym znieczuleniu obszaru objętego zabiegiem, w związku z tym zabieg uznaje się za praktycznie bezbolesny. W trakcie zabiegu odczuwalne jest ciepło oraz delikatne nakłucia. Specjalna głowica wyposażona jest w otwór, w którym umieszcza się roller z odpowiednio dobraną długością igieł w zależności od okolicy ciała, na którą wykonywany jest zabieg. Podczas zabiegu jednocześnie tworzone są mikronakłucia oraz wysoka temperatura, która doprowadza do stymulacji produkcji nowego kolagenu, ujędrnia skórę, poprawia owal twarzy, redukuje zmarszczki, blizny, rozstępy, zamyka pory, wyrównuje koloryt skóry oraz rozświetla. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona. Taki stan utrzymuje się maksymalnie do 48h. Jednak zazwyczaj skóra wycisza się już następnego dnia po zabiegu. Efekty niepożądane jakie mogą pojawić się po zabiegu to zaczerwienienie, obrzęk, nadwrażliwość, pieczenie skóry.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu należy unikać opalania się oraz korzystania z solarium. Należy stosować kremy z SPF50 najlepiej do 2 tygodni po zabiegu. Dodatkowo do kilku dni po zabiegu należy powstrzymać się od aktywności fizycznej, korzystania z basenu oraz sauny w celu jak najszybszego zregenerowania się skóry. Po zabiegu zalecane jest stosowanie kremów oraz maści silnie nawilżających i regenerujących.

Jaka jest częstotliwość wykonywania zabiegów?

Zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej można wykonywać w odstępach 4-6 tygodniowych. Najskuteczniejsza zalecana seria zabiegów to od 3-6.

Gdzie można wykonać radiofrekwencję mikroigłową w Warszawie?

Zabieg radiofrekwencja mikroigłowa można wykonać w klinice na ulicy Drawskiej “RosaMed Clinic” w Warszawie. Zabieg ten jest wykonywany urządzeniem Mesotherm firmy Biotec.

Dodaj komentarz