Zabiegi depilacji laserowej należą do jednych z najczęściej wykonywanych. Obecnie bardzo szerokie grono osób decyduje się na wykonanie tego rodzaju zabiegów, co głównie związane jest z szerokimi możliwościami związanymi z dostępnością miejsc oraz niska cena tego rodzaju procedur. Dlatego też warto wybrać tego rodzaju rozwiązania i przekonać się, jakie korzyści oferuje nam depilacja laserowa.

Obecnie dostępne technologie zaliczają się do czołowych w tej dziedzinie i są powszechnie wykorzystywane przez lekarzy medycyny estetycznej na całym świecie. Wraz ze wzrostem dostępność inteligentnych metod depilacji laserowej – jak choćby laser Vectus możliwe jest uzyskanie naprawdę wyjątkowych efektów wizualnych.

Dlaczego warto wybrać depilację laserową?

Jest to jedna z najlepszych metod z obecnie dostępnych w zakresie depilacji. Standardowa depilacja z wykorzystaniem takich metod jak woski, pasty, plastry lub substancje chemiczne nie gwarantuje trwałego efektu – wymaga powtarzania przez całe życia i generować może liczne powikłania miejscowe – m.in. zakażenia. Do tego, metody te nie okazują się skuteczne w przypadku takich dolegliwości, jak choćby wrastające włoski, które nie poddają się standardowym metodom depilacji. Udowodniono ponadto, że wykonywanie depilacji z wykorzystaniem klasycznych metod może prowadzić do nasilenia wrastania włosków.

Problemem szczególnym związanym z klasycznymi metodami depilacji jest często występujące zapalenie mieszków włosowych po zastosowaniu pasty cukrowej lub wosku. Wynika to z otwierania dróg dla zakażeń takimi bakteriami, jak gronkowiec złocisty czy paciorkowiec skórny. Jest to poważny problem, który ma często charakter przewlekły u wielu osób decydujących się na klasyczne techniki depilacji.

Nowoczesna depilacja laserowa całkowicie eliminuje tego rodzaju dolegliwości i pozwala bez większych problemów usunąć trwale owłosienie – wystarczy kilka zabiegów, aby w całości pozbyć się niepożądanego owłosienia.

Jakie zalety ma laser do depilacji Vectus?

Jest to obecnie najlepsza z dostępnych na rynku technologii. Laser Vectus opracowany został przez zespół specjalistów z Palomar Medical Technologies – przy wsparciu naukowców z Harvard University. Czołowi dermatolodzy oraz lekarze medycyny estetycznej badali działanie lasera Vectus i opracowali technologię w stu procentach skutecznego, bezpiecznego i komfortowego usuwania owłosienia. Depilacja laserowa przy wykorzystaniu technologii Vectus cechuje się następującymi cechami:

  • zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut,

  • wystarczy 4-6 powtórzeń naświetlania w celu całkowitego usunięcia owłosienia,

  • możliwe jest usunięcie owłosienia również u osób o jasnej karnacji – inne technologie nie pozwalały na depilację laserową u osób o jasnej karnacji,

  • czas karencji od ostatniego opalania został skrócony do zaledwie dwóch tygodni!

  • zabieg jest bezbolesny,

  • bardzo rzadko występują powikłania miejscowe pod postacią rumienia lub obrzęku,

  • laser nie podnosi ryzyka zachorowalności na czerniaka i nowotwory płaskonabłonkowe skóry.

Laser Vectus uważany jest za najwyższej jakości system do depilacji laserowej. Zarówno depilacja laserowa bikini oraz wykonanie zabiegu na większej powierzchni zajmuje niewiele czasu – wszystko dzięki możliwości doboru różnej wielkości sond. Zastosowanie szkła szafirowego ogranicza nagrzewanie się skóry oraz występowanie dolegliwości bólowych. Jest to najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda depilacji laserowej, którą można polecić. powiedziała Julia Krajewska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Nie jest to odosobniona opinia ekspertów. Amerykańska Agencja ds. bezpieczeństwa leków i żywności (FDA) dopuściła laser Vectus do stosowania z bardzo wąskim zakresem przeciwskazań. Technologia inteligentnego pomiaru zawartości melaniny w skórze i dostosowywanie mocy emitera laserowego do ilości melaniny pozwoliło na ograniczenie ryzyka nowotworzenia, zmniejszenie do minimum szans na wystąpienie oparzenia oraz umożliwiło skuteczną depilację – również u osób o jaśniejszej karnacji.

Depilacja laserowa – przeciwskazania

Elementarnym przeciwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji laserowej jest występowanie różnego rodzaju schorzeń infekcyjnych skóry – grzybicy, trądziku lub atopowego zapalenia skóry. Z zabiegów powinny zrezygnować osoby opalające się w okresie poprzedzających dwóch tygodni, z wywiadem choroby nowotworowej, czerniakiem, kobiety w ciąży i karmiące piersią. Również osoby stosujące preparaty witaminy A, retinoidy, leki światłouczulające oraz cierpiące na skazy krwotoczne i zaburzenia hormonalne powinny skonsultować się z lekarzem przed zabiegiem. Jeśli np. mamy świeżo opaloną cerę, to depilacja laserowa pach może być bez problemu przeprowadzona – wszystko zależy od rzeczywistej ekspozycji tej okolicy na promieniowanie słoneczne.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Przygotowanie się do zabiegu depilacji laserowej nie jest specjalnie skomplikowane. Zaleca się aby, zanim depilacja laserowa zostanie wykonana, unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne, wysokie temperatury oraz stosować delikatne środki pielęgnacyjne do skóry. Wizyta u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej pomoże określić, kiedy odstawić niektóre leki i jak dokładnie przygotować się do zabiegu.

Jak często należy powtarzać zabiegi?

Zalecane jest 4-6 krotne powtórzenie naświetlania danej okolicy. Zabiegi realizowane są w odstępach czasowych 6-10 tygodniowych. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy depilacja laserowa boli – doświadczenia pokazują, że nie jest ona szczególnie bolesna, a objawy miejscowe są bardzo miernie wyrażone.

O czym pamiętać po zabiegu depilacji laserowej?

Okolica poddawana zabiegowi depilacji laserowej powinna być chroniona przed nadmiernym naświetlaniem promieniowaniem słonecznym. Dlatego też dobrze jest wykonywać zabiegi zimą. Korzystną rzeczą dla wszystkich osób decydujących się na depilację laserową jest unikanie gorących kąpieli oraz sauny przez około tydzień po wykonaniu depilacji. O więcej kwestii warto zapytać swojego lekarza, który kwalifikować nas będzie do zabiegu.

Nowoczesna depilacja laserowa przy zastosowaniu urządzeń Vectus cechuje się trwałością efektów, komfortem przeprowadzania zabiegu oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. Jest to obecnie najwyżej rekomendowana metoda depilacji laserowej przez Amerykańskie Towarzystwo Dermatologów oraz specjalistów medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz