O implantach piersi wiele słyszy się w telewizji, jednak zwykle w dość negatywnym kontekście. Zazwyczaj w programach telewizyjnych są pokazywane przypadki dużego powiększenia piersi. Pojawiają się także newsy na temat gwiazd, które skorzystały z zabiegu. Rzadko jednak znaleźć można rzetelną informację, która miałaby charakter bardziej edukacyjny niż charakter kontrowersyjny.

Piersi nie zawsze idealne

Dla wielu kobiet wygląd piersi jest wyznacznikiem ich kobiecości. Niestety piersi, podobnie jak i całe nasze ciało, poddaje się upływowi czasu. Wiele kobiet dokłada starań, aby utrzymać ich dobrą kondycję poprzez stosowanie specjalnych kosmetyków, ujędrniające biust ćwiczenia czy inne metody. Jednak wiek, ciąże i karmienie piersią powodują, że wygląd naszego biustu może nie być zadowalający. Z pomocą przyjść może chirurgia estetyczna, której celem jest zwiększenie atrakcyjności zewnętrznej osoby, poddającej się zabiegom.

Powiększanie piersi przy użyciu tkanki tłuszczowej

Jedną z możliwości ujędrnienia i powiększenia piersi jest wykorzystanie tkanki tłuszczowej pacjentki pobranej z brzucha, ud czy boków. Dzięki temu uzyskujemy jednocześnie efekt odchudzenia tych partii ciała, zaś wstrzyknięta tkanka tłuszczowa poprawia wygląd piersi.

Implanty piersi

Innym sposobem na poprawę wyglądu piersi jest zastosowanie implantów. Dzięki rozwojowi chirurgii estetycznej możliwe jest zastosowanie metody augmentacji przez pachę, dzięki której nie pozostają widoczne blizny w obrębie pachy. Implanty piersi warszawa mogą być dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które skutecznie chcą poprawić wygląd biustu. Powiększenie biustu nie musi być związane z dużą zmianą jego rozmiaru, dla niektórych kobiet nawet niewielka zmiana wiąże się z dużą poprawą samopoczucia i pozbyciem się kompleksów, związanych z wielkością biustu.

Zabieg wszczepienia implantów biustu wymaga konsultacji z lekarzem, a także przeprowadzenia badań na podstawie których lekarz kwalifikuje pacjentkę do zabiegu. Przeprowadzany jest on w znieczuleniu ogólnym i wiąże się z koniecznością pozostania przynajmniej jednego dnia w szpitalu.

Dodaj komentarz