Utrata zębów stanowi problem nie tylko w kontekście estetycznym, ale przede wszystkim praktycznym. Jeszcze do niedawna najskuteczniejszą metodą uzupełniania braków zębowych stosowaną po usuwaniu zębów było zakładanie uzupełnień stałych jak korony czy mosty lub ruchomych protez. Nowoczesne rozwiązania obecne na rynku stwarzają jednak nowe możliwości – leczenie implantologiczne. Choć usługa tego typu nie należy do najtańszych to cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów. Kiedy można myśleć o założeniu implantu i gdzie można umówić się na zabieg?

Implanty zębów – co to takiego?

Implanty stomatologiczne to alternatywny rodzaj uzupełnienia brakującego zęba, którego głównym zadaniem jest przywrócenie normalnej, fizjologicznej funkcji i młodzieńczego wyglądu. Istnieje znacząca różnica pomiędzy implantem a np. protezą zębową. Ta druga stanowi element ruchomy, co daje duży dyskomfort w codziennym życiu. Protezy takie w zależności od możliwości w jamie ustnej są mocowane na specjalnych klamrach czy zatrzaskach, a przy bezzębiu mocowane są specjalnym klejem do protez.

Implanty dentystyczne z kolei umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy. Stanowią pewnego rodzaju śrubkę wykonaną z antykorozyjnego i bezpiecznego dla organizmu metalu (najczęściej tytanu). Dzięki temu, implanty zębów są zastępczą formą korzenia zębowego, który po dłuższym czasie łączy się z naturalną strukturą kostną. W efekcie tego procesu elementy zrastają się ze sobą, a następnie poprzez nałożenie łącznika i korony porcelanowej ubytek po brakującym zębie zostaje uzupełniony ,przez co wygląda i zachowuje się jak naturalny ząb i służy pacjentowi jako zamiennik własnego zęba.

Implanty zębowe – możliwości

Rosnąca popularność tej metody sprawia, iż technologia leczenia implantologicznego cały czas się rozwija. Oprócz wszczepienia implantów w miejsce brakujących zębów, przy bardziej rozległych brakach zębowych istnieje również możliwość wykonania i umieszczenia protezy na implantach. Daje to pacjentowi większą stabilizację i komfort w życiu codziennym niż w przypadku zwykłych protez ruchomych.

Sposób uzupełnienia ubytków zębowych, zależy jednak od indywidualnych predyspozycji i oczywiście finansów. Implanty dentystyczne wykonane są z tytanu, przez co cechują się wysokim poziomem trwałości, a także są kompatybilne biologicznie. Metal doskonale scala się z kością, dzięki czemu implanty stomatologiczne są nie tylko stabilne, ale równie wytrzymałe jak naturalne zęby.

Wskazania do założenia implantów

Zastosowanie implantów poleca się osobom posiadającym widoczne braki w uzębieniu, jak również tym z bezzębiem. Przyczyny ubytków bywają różne – od usunięcia zęba w wyniku choroby czy nieleczonej paradontozy ale też przez mechaniczne uszkodzenia lub utratę zęba. Warto jednak mieć świadomość, iż brak zęba prowadzi do stopniowego zaniku kości. W efekcie tego procesu może dojść do zaburzeń narządu żucia, nieprawidłowości zgryzowych, częstych bóli głowy, a nawet do zmiany kształtu twarzy. Zastosowanie implantu jest więc skutecznym sposobem na uniknięcie przykrych konsekwencji związanych z brakami w uzębieniu. Należy również podkreślić, iż wszczepienie implantu stomatologicznego jest znacznie bardziej wygodne w codziennym życiu niż stosowanie tradycyjnej protezy.

Gdzie wykonać zabieg założenia implantów?

Osoby zainteresowane tego rodzaju zabiegami powinny zgłosić się do profesjonalnej kliniki stomatologicznej. https://www.ziemlewski.pl/oferta-zabiegi/implanty/ to grupa specjalistów zajmujących się wszczepianiem implantów w Trójmieście. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tej dziedzinie stomatolodzy implantolodzy pracujący w klinice podchodzą indywidualnie i profesjonalnie do każdego pacjenta. Dzięki temu możliwe jest stworzenie idealnych rozwiązań implantologicznych, które pozwolą skutecznie uzupełnić ubytki i cieszyć się pięknym uśmiechem.

Dodaj komentarz