Wkładki ortopedyczne to świetne rozwiązanie dla osób bardzo ceniących wygodę oraz komfort odczuwany podczas wykonywania codziennych obowiązków. Wkładki ortopedyczne przeznaczone są dla osób mających przeróżne schorzenia stóp, wady postawy, będących po przeszłych urazach, złamaniach i kontuzjach, a także dla osób stawiających na pierwszym miejscu funkcjonalność i praktyczność.

Wkładki ortopedyczne eliminują ból odczuwany podczas chodzenia i biegania, a także zapewniają przyjemne chodzenie i wykonywanie różnych czynności. Znacząco odciążają kręgosłup, biodra, kolana i stawy, tym samym podnosząc jakość życia.

Na wkładki specjalistyczne zazwyczaj decydują się osoby odczuwające dolegliwości bólowe przy poruszaniu lub mające schorzenia stóp. Jednak obecnie daje się zauważyć, że również korzystają z nich osoby uprawiające różne dziedziny sportu, ceniące luksus oraz lubujące się w butach na wysokich obcasach.

Wkładki ortopedyczne na zamówienie – Warszawa

Każda osoba chcąca zwiększyć swój komfort i wygodę powinna zdecydować się na kupno wkładek ortopedycznych. Świetną opcją jest skorzystanie z indywidualnych wkładek ortopedycznych, które wykonywane są w jednym z gabinetów warszawskich – BodyMove Warszawa.

Indywidualne wkładki ortopedyczne produkowane w gabinecie BodyMove to pewność, że otrzymasz idealne wkładki do butów, które nie będą Ciebie ograniczały w żaden sposób. Od razu poczujesz ulgę podczas chodzenia i zauważysz, że Twoje stopy nie męczą się, jak kiedyś.

W gabinecie BodyMove wykonywane są wkładki ortopedyczne na zamówienie dla każdej osoby, która jest zainteresowana tym produktem. Nie musimy posiadać, żadnego zaświadczenia od lekarza, wystarczy, że po prostu zgłosimy się do BodyMove Warszawa. Wkładki ortopedyczne powstają dzięki wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu, a wykwalifikowani fizjoterapeuci indywidualnie dopasowują ich odpowiedni model.

Gabinet BodyMove oferuje fachową obsługę każdego zainteresowanego klienta. Na wizytę można umówić się telefonicznie i mailowo. Podczas pierwszego kontaktu doświadczony fizjoterapeuta przeprowadza podstawowy wywiad z klientem. Kolejnym krokiem jest precyzyjne badanie komputerowe stóp. Pozwalające określić wszelkie schorzenia i niedogodności, które mogą powodować ból podczas schodzenia. Na podstawie wyników badania komputerowego przygotowywane są  najwyższej jakości wkładki ortopedyczne. Klient po kilku dniach już może otrzymać dobrze dopasowane wkładki ortopedyczne do swojego obuwia. Jednak na tym wszystkim obsługa klienta w gabinecie BodyMove się nie kończy. Każdy, kto skorzystał z indywidualnych wkładek ortopedycznych otrzymuje możliwość korzystania z serwisu wkładek. Indywidualne wkładki ortopedyczne po użytkowaniu przez  kilka miesięcy mogą nieco się zniekształcać, dlatego bardzo ważną rolę odgrywa tutaj serwis. Podczas serwisowania wkładki są na nowo modelowane lub całkowicie wymieniane. To jedna z największych zalet dla klienta, jakie oferuje gabinet BodyMove Warszawa.

Wybór wkładek ortopedycznych

Indywidualne wkładki ortopedyczne przygotowywane są przez specjalistów – fizjoterapeutów, którzy mają wystarczająca wiedze w tym zakresie. Wiedzą jak dopasować wkładki do posiadanych schorzeń lub potrzeb klienta. Inne wkładki produkowane są dla biegaczy, narciarzy, osób mających haluksy lub płaskostopie poprzeczne, a jeszcze inne dla kobiet noszących obuwie na wysokim obcasie.

Wykonane badanie stóp pozwala wykryć wszelkie schorzenia i postawić jasną diagnozę. Wyniki badania umożliwia przygotowanie dokładnie wyprofilowanych wkładek termoplastycznych. Wiele osób bardzo ceni wkładki ortopedyczne za ich wygodę oraz poprawę stanu swojego zdrowia. Wielokrotnie zdarzały się sytuacje, w których osoby noszące indywidualne wkładki ortopedyczne uniknęły operacji i zabiegów medycznych stóp.

Korzyści płynące z noszenia indywidualnych wkładek ortopedycznych

Wkładki ortopedyczne przede wszystkim eliminują ból oraz uczucie dyskomfortu podczas chodzenia. Dodatkowo ich zastosowanie przez dłuższy czas pozwala przywrócić pierwotny i właściwy układ stopom oraz pozbyć się schorzeń.

Do głównych korzyści wynikających z zastosowania indywidualnych wkładek ortopedycznych można zaliczyć:

  • utrzymanie optymalnego nacisku stóp na podłoże
  • komfort i wygoda podczas poruszania
  • doskonałe przyleganie stopy do podeszwy i podtrzymywanie jej we właściwym poziomie (stopa podczas skrętów i biegania nie przemieszcza się w butach)
  • podtrzymywanie wysklepienia stopy
  • pomoc w utrzymaniu stopy po właściwej osi ruchu
  • zmniejszenie ryzyka urazów i kontuzji

Stopy są bardzo ważną częścią naszego ciała, umożliwiają nam poruszanie się, bieganie oraz wykonywanie podstawowych czynności. Dlatego, jeśli odczuwamy jakiś dyskomfort podczas chodzenia lub mamy widoczne zmiany w ułożeniu/budowie stóp powinniśmy zgłosić się do gabinetu BodyMove, gdzie otrzymamy fachową pomoc. Na miejscu fizjoterapeuci przeprowadzą z nami wywiad, wykonają badanie stóp i wyprodukują nam doskonałe indywidualne wkładki ortopedyczne, które całkowicie odmienią nasze życie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *