Przeszczep włosów metodą FUE (Follicular Unit Extraction) uważa się za jedno z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych rozwiązań tego typu na świecie. Umożliwia ona uzupełnienie ubytków w owłosieniu nie tylko na głowie, lecz także w okolicach rzęs, brwi, brody oraz wąsów. Nieliczni wykorzystują tę metodę w celu zakrycia szpecących blizn. Jeśli jesteś więc zainteresowany zabiegiem typu FUE i chciałbyś znaleźć odpowiedzi na trapiące Cię pytania, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Zapraszamy do lektury!

  • Dlaczego łysiejemy?

Zdrowy człowiek traci z czubka głowy do 100 włosów dziennie. Gdy zjawisko to zyskuje na intensywności, pojawiają się realne powody do zmartwień. Niestety, jednoznaczne ustalenie przyczyn łysienia jest bardzo trudne.

W przypadku kobiet łysienie jest zjawiskiem stosunkowo rzadkim. Najczęściej dotyka ono ciężarne oraz panie karmiące piersią. Wówczas za wypadanie włosów odpowiedzialne jest duże stężenie prolaktyny. Łysienie dotyka jednak nie tylko kobiety w ciąży i karmiące. W innych przypadkach problem ten najczęściej powodowany jest wahaniami hormonalnymi. Każdy przypadek powinien zostać jednak zbadany odrębnie.

W przypadku mężczyzn sprawa jest z reguły mniej skomplikowana. Mieszki włosowe panów z czasem kurczą się, w związku z czym przestają produkować grube i zdrowe włosy. Zamiast nich skórę zaczyna porastać tak zwany „meszek”. Oczywiście problem ten nie dotyka każdego mężczyzny. Kurczące się mieszki włosowe oraz tempo przebiegania tego procesu jest uwarunkowane genetycznie.

Wymieniliśmy właśnie najczęstsze przyczyny łysienia. Niejednokrotnie zdarza się jednak, że u podstaw tego problemu leżą zupełnie inne, a czasem nawet niespodziewane czynniki. Zanim zdecydujesz się więc na przeszczep włosów, dołóż wszelkich starań, by dowiedzieć się, jaka jest przyczyna Twojego łysienia.

  • O FUE słów kilka

Czym dokładnie jest FUE? Zabieg polega na transplantacji włosów z okolic potylicy do obszarów, w których pacjenta dotyka łysienie. Na początku pobiera się mieszki wraz z włosami oraz otaczającą je tkanką. Następnie ocenia się jakość mieszków, po czym przygotowuje do umieszczenia na powierzchni pozbawionej włosów. Podczas zabiegu można skorzystać ze znieczulenia miejscowego. Zabieg uznaje się za inwazyjny, niemniej wszelkie metody ekstrakcji mieszków opracowane są tak, aby nie zadawać bólu pacjentowi. Jedna sesja przeszczepu włosów typu FUE może trwać do 8 godzin. Zarówno w czasie zabiegu, jak i po nim, pacjent funkcjonuje normalnie. Czas rekonwalescencji zależy od przypadku, niemniej w specjalistycznej nomenklaturze uznaje się go za krótki.

  • Jak znaleźć odpowiedniego specjalistę?

Łysienie to bardzo delikatny problem. Nic więc dziwnego, że pacjent decydujący się na przeszczep włosów pragnie trafić w bezpieczne ręce. Jakie kroki warto więc podjąć, aby znaleźć godnego zaufania specjalistę?

W dobie Internetu nie jest to trudne. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę, a znajdziesz wiele ofert klinik rozsianych po całej Polsce. Jednocześnie zachowaj jednak ostrożność. Nie każda klinika, która reklamuje się w Internecie, jest godna Twojego zaufania. Zwracaj baczną wagę na opinie dostępne w sieci. Z drugiej strony, nie traktuj ich w kategorii wyroczni. Niektórzy ludzie mogą się mylić, a inni z kolei publikować fałszywe opinie.

Aby pomóc Ci w poszukiwaniach, przygotowaliśmy dla Ciebie pewną propozycję. Mamy na myśli klinikę MD Medmix, czyli specjalistyczną placówkę posiadającą ogromne doświadczenie oraz renomę w swojej branży. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz skorzystać z usług MD Medmix, potraktuj tę klinikę jako wzór do swoich dalszych poszukiwań.

  • Przeszczep włosów metodą FUE – wady i efekty

Jakich efektów możesz spodziewać się po przeszczepie włosów za pomocą zabiegu FUE? Mówiąc krótko – w pełni zadowalających. Metoda FUE ma tylko dwie wady i nie mają one nic wspólnego z efektami zabiegu. Pierwsza wada jest związana z czasem jego trwania. Jako że cała praca jest wykonywana ręcznie, przeszczep włosów trwa nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin. W tak skrajnych przypadkach zabieg jest oczywiście dzielony na sesje. Druga wada FUE jest pozorna, niemniej należy o niej wspomnieć. Włosy pobierane są z potylicy, co znaczy, że zmniejsza się ich liczba w tamtym rejonie. Proces ten prowadzony jest jednak w sprawdzony i przemyślany sposób, w związku z czym gołym okiem nie da się zauważyć przerzedzenia włosów na potylicy.

Efekt zabiegu zawsze pokrywa się z oczekiwaniami pacjenta. Prawie wszystkie transplantowane włosy się przyjmują. Po zabiegu może pojawić się lekka opuchlizna, która ustępuje po kilku dniach. Włosy zaczynają rosnąć natychmiast. Zanim osiągną one jednak pożądaną długość, naturalnie musi minąć kilka miesięcy. Zabieg nie pozostawia żadnych blizn.

Interesuje Cię przeszczep włosów metodą FUE? Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na Twoje najważniejsze pytania!

Dodaj komentarz