Nie tylko skóra twarzy wymaga odpowiedniej pielęgnacji – reszta ciała również potrzebuje wartościowych zabiegów, aby być w dobrej kondycji. Niestety, bardzo często zapominamy o tym fakcie. Zastanówmy się więc: w jaki sposób należy pielęgnować skórę ciała?

Naturalna pielęgnacja w domowym zaciszu

Pielęgnacja ciała w domowym zaciszu może stać się odprężającym nawykiem, który pomoże pozbyć się zgromadzonego w ciągu dnia stresu oraz napięcia. W stworzeniu własnego SPA pomogą nam roślinne olejki zamknięte w kosmetykach. Zastanówmy się, jakie zabiegi koniecznie powinniśmy przeprowadzić, aby cieszyć się zadbaną skórą ciała?

 

Przede wszystkim nasza skóra musi być odpowiednio oczyszczona przed nałożeniem na nią odżywczych specyfików. Warto pamiętać, aby używane w trakcie prysznica lub kąpieli płyny oraz żele posiadały właściwości nawilżające. Niestety, źle dobrane kosmetyki mogą doprowadzić do przesuszenia skóry oraz jej nieprzyjemnego ściągnięcia. Nawilżające płyny oraz żele to pozycja obowiązkowa – w szczególności latem po opalaniu, jak i zimą, kiedy nasza skóra potrzebuje intensywniejszej pielęgnacji.

 

Po kąpieli ciało powinno się odpowiednio nawilżyć kremem, mleczkiem, masłem do ciała lub balsamem. Kosmetyk ten należy dobrać w zależności od indywidualnych potrzeb skóry. Pamiętajmy, że osoba poszukująca intensywnego nawilżania, powinna zdecydować się na zakup balsamu lub natłuszczającego skórę masła – oba te produkty zaleca się stosować w szczególności zimą.

 

Ostatnim zabiegiem, bez jakiego nie może obyć się prawidłowa pielęgnacja skóry, jest peeling, który powinno się wykonywać raz w tygodniu. Wspomaga on złuszczanie martwego naskórka oraz dodatkowo pobudza krążenie krwi. Dzięki temu zastosowane specyfiki pielęgnacyjne wchłaniają się o wiele szybciej i lepiej, a także mogą działać bardziej efektywnie.

Odżywczy skład produktów pielęgnacyjnych – czyli jaki?

 

Przed zakupem konkretnego produktu, warto pochylić się nad jego składem. Powinien być on jak najbardziej naturalny, aby nie działać podrażniająco i nie uczulać. Istnieje cały szereg składników roślinnych, które świetnie sprawdzają się do pielęgnacji skóry ciała. Jeśli chodzi o właściwości nawilżające oraz odżywcze, z pewnością będzie to olejek jojoba, który znajdziemy w licznych balsamach. Równie dobrym wyborem jest masło shea, zalecane przede wszystkim osobom doświadczającym uczucia przesuszenia i ściągnięcia skóry. Już niewielka ilość takiego kosmetyku rozsmarowanego po całym ciele zapewni ulgę. Właściwości antyoksydacyjne oraz energetyzujące działanie posiadają ekstrakty z cytrusów. Ponadto świetnie sprawdzają się w przypadku wspomagania walki z cellulitem.

Źródła dostępne na:

https://yasmeen.pl/orientalne-inspiracje/

Dodaj komentarz