Popękane pięty to coś poważniejszego niż tylko defekt kosmetyczny. To dolegliwość, która nieleczona, może sprawiać ból i trudności w chodzeniu. Regularna pielęgnacja stóp jest kluczem do ich zdrowia i ładnego wyglądu.

Czemu skóra na piętach pęka?

Problem pękających pięt jest bardzo powszechnym i częstym zjawiskiem. Dzieje się tak, ponieważ skóra na stopach, a zwłaszcza piętach, jest gruba . Naskórek w tym obszarze szybko narasta i nie nadąża się naturalnie złuszczać. Jeśli nie pomożemy go usunąć peelingiem i pumeksem, to zacznie rogowacieć i pękać. W przypadku zaniedbania takiego stanu, problem może się pogorszyć i pogłębić. Istnieje ryzyko powstania głębszych ran, a następnie ich zainfekowania. Aby nie dopuścić do tego, należy regularnie dbać o swoje stopy.

Co zrobić, gdy pięty pękają?

Jeśli zauważymy, że skóra na piętach jest szorstka, nierówna i popękana, należy od razu interweniować. Najlepiej zacząć od kąpieli stóp (moczymy stopy przez 10-15 minut w wodzie z mydłem, solą czy innym płynem). Gdy skóra będzie zmiękczona, należy zrobić peeling. Można użyć specjalnego preparatu, przeznaczonego do tego celu lub zrobić sobie kosmetyk w domu. Skutecznie złuszcza peeling wykonany z kawy, z dodatkiem oliwy z oliwek lub innego olejku i soku z cytryny. Po wykonanym peelingu można użyć jeszcze pumeksu lub tarki do stóp. Następnie nakładamy warstwę kremu do stóp lub maść witaminową i zakładamy bawełniane skarpetki, aby krem lepiej się wchłonął. Oprócz domowych domowych sposobów na pękające pięty  godna polecenia jest także wizyta w gabinecie podologicznym Ortogenic. Podolog to specjalista, zajmujący się zdrowiem stóp, więc najlepiej doradzi, jak dbać o stopy, a także zaleci odpowiednie leczenie, jeżeli domowe sposoby zawiodą.

Nawilżaj pięty

Kremy polecane do pękających pięt zawierają składniki takie jak mocznik, witaminę A i E oraz różne oleje. Mocznik jest naturalnym czynnikiem nawilżającym. Ma silne właściwości nawilżające oraz zapobiega utracie wody ze skóry. Wzmacnia on barierę ochronną skóry i pomaga w jej odbudowaniu. Witamina E posiada właściwości odżywcze, nawilżająco-natłuszczające i regenerujące. W leczeniu popękanych pięt bardzo dobre efekty przynosi kuracja maścią z witaminą A. Witamina ta zmniejsza rogowacenie naskórka, działa osłaniająco, nawilżająco i wygładzająco. Warto pamiętać o tym, że regularna pielęgnacja stóp szybko przyniesie efekty. Nie należy jednak spoczywać na laurach, lecz ciągle pamiętać o dbaniu o stopy.

 

Jeżeli szukasz miejsca, gdzie kompleksowo zadbają o twoje stopy, warto odwiedzić gabinet podologiczny Alestopa.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *