Wszyscy miłośnicy herbaty wiedzą, że to napój charakteryzujący się znakomitym smakiem i pięknym aromatem. Ale może także bardzo pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie. Nie tylko urozmaicając nam popołudniowy relaks. Istnieją również herbaty, które ze względu na swoje składniki wspomagają profilaktykę, a także leczenie wielu schorzeń. Świetnym przykładem jest herbata antylipidowa, która oczyszcza organizm, dzięki czemu pomaga zwalczać takie problemy zdrowotne jak m.in.: nadciśnienie, podwyższony poziom cholesterolu czy zatrucia.

Czym jest herbata antylipidowa Tiens?

Herbata antylipidowa Tiens to tak naprawdę mieszanka 6 różnych gatunków zielonej herbaty, wzbogaconych nasionami chińskiego cynamonu, kłączem gencjany okopowej, płatkami lotosu, a także kinostemą pięciolistną. Wyjątkowa, starannie dobrana receptura sprawia, że posiada właściwości oczyszczające dla organizmu. Pomaga czyścić naczynia krwionośne, a fakt, że jest uzyskiwana wyłącznie z naturalnych, zdrowych składników sprawia, iż jest w pełni bezpieczna dla organizmu.

Zastosowanie herbaty antylipidowej Tiens

Herbata antylipidowa Tiens dzięki licznym ziołowym składnikom posiada bardzo szeroki zakres zastosowań w przypadku problemów zdrowotnych. Znakomicie sprawdza się zarówno jako element profilaktyki różnych schorzeń, jak i preparat wspomagający leczenie w razie ich wystąpienia. Tradycyjna medycyna chińska wykazuje całą gamę chorób i objawów, na które pomaga. Są wśród nich między innymi:

  • podwyższony cholesterol,
  • nadciśnienie,
  • podwyższona temperatura ciała,
  • problemy ze wzrokiem,
  • zatrucia, w tym także zatrucia alkoholowe,
  • kamienie w woreczku żółciowym,
  • nieprawidłowy metabolizm.

Oczyszczenie organizmu, które wywołuje regularne picie herbaty antylipidowej, pozwala również zmniejszyć codzienne napięcie nerwowe, spowodowane stresem i problemami życia codziennego. Do tego pozytywnie wpływa na trawienie i proces wydalania, znacząco poprawiając samopoczucie każdego dnia. Herbata antylipidowa dzięki swojej recepturze pomaga skutecznie pozbywać się z organizmu wszelkich toksycznych substancji. Pozwoli poprawić funkcjonowanie wielu narządów naszego organizmu.

Sposób przygotowania i picia herbaty antylipidowej Tiens

1 torebkę herbaty antylipidowej Tiens należy zalać 200-300 ml wody w temperaturze od 70 do 80 °C. Następnie parzyć herbatę przez 10 minut pod przykryciem. Przez pierwsze 7 dni zaleca się picie jednej szklanki dziennie w trzech porcjach. Torebkę, która została już zaparzona, można parzyć ponownie.

W przypadku problemów z podwyższonym ciśnieniem należy pić herbatę gorącą na 20 do 30 minut przed posiłkiem. Z kolei przy zbyt niskim ciśnieniu krwi, zimną między posiłkami. Zaleca się następnie picie po pół szklanki rano i wieczorem, a po upływie 1-2 miesięcy należy powtórzyć kurację.

Dla osób powyżej 50. roku życia oraz borykających się z problemami z metabolizmem, zaparzać torebkę w 1 l gorącej wody przez 10 minut. Początkowo pić w trzech porcjach jedną szklankę dziennie przez okres od 3 do 7 dni (w zależności od samopoczucia), a następnie stopniowo zwiększać zawartość herbaty w wodzie.

Dodaj komentarz