Problemy z włosami czy skórą głowy nie są niczym nadzwyczajnym, co więcej, wiemy już, że należy podjąć w związku z nimi działania zapobiegawcze. To właśnie dlatego różnego rodzaju preparaty, specjalistyczne szampony i odżywki w drogeriach cieszą się tak ogromną popularnością. Niestety, diagnozując się samodzielnie i działając na zasadzie prób i błędów, bardzo często nieświadomie pogłębiamy swój problem. Najważniejsze jest jego prawidłowe zidentyfikowanie. Warto również pamiętać, że nawet w przypadku często występujących problemów, tak jak w przypadku mężczyzn jest to łysienie androgeniczne, sposoby leczenia mogą być zupełnie inne – jeśli mają być skuteczne, muszą zostać dobrane także względem innych, często indywidualnych czynników. To właśnie dlatego pójście do lekarza specjalisty będzie najlepszym rozwiązaniem, które pozwoli nam nie tylko na poradzenie sobie z danym problemem, ale również bardzo często cofnięcie jego negatywnych skutków. Zatem kiedy udać się do trychologa? O czym warto pamiętać?

Czym zajmuje się trycholog i kiedy okaże się niezbędny?

Lekarz specjalista, który zajmuje się problemami z kondycją włosów oraz skóry głowy określany jest mianem trychologa. Aby móc wykonywać swój zawód, musi posiadać profesjonalne wykształcenie, szczegółową i dogłębną wiedzę z tego zakresu, a także doświadczenie, które umożliwi mu podjęcie trafnej diagnostyki i podjęcie prawidłowego leczenia. Jeśli więc mamy jakiekolwiek problemy, choroby czy niepokojące objawy związane z kondycją włosów oraz skóry głowy, powinniśmy się do niego niezwłocznie zgłosić.

Kluczowe będzie przeprowadzenie specjalistycznych badań i dogłębna diagnostyka, których nie jesteśmy w stanie przeprowadzić samodzielnie. Warto tutaj podkreślić, że preparaty pielęgnacyjne i lecznicze z drogerii rzadko kiedy są nam w stanie pomóc, a najczęściej jeszcze pogłębiają problem. Wszelkie odstępstwa od normy związanej z naszymi włosami i skórą głowy dobrze jest wiec skonsultować z trychologiem.

Kiedy udać się do trychologa? Ekspert odpowiada

– Zdecydowanie najczęściej spotykanym problemem jest osłabienie oraz nadmierne wypadanie włosów zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Problem ten dotyczy przeważnie ludzi w wieku 25 do 50 lat i mowa tutaj nie o normalnym wypadaniu włosów związanym z ich cyklem wzrostowym, ale o nasilonej utracie włosów. Warto pamiętać, że dobrze jest zgłosić się po pomoc od razu, gdy zauważymy pierwsze objawy – wtedy jest największa szansa na wyleczenie, a lekarze mają wówczas najwięcej możliwości profesjonalnej pomocy – przekonuje jeden ze specjalistów z Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie. Jest to jedyny efektywny sposób na walkę z problemem wypadania włosów u kobiet. Nic więc dziwnego, że w tak wielu przypadkach udaje się go powstrzymać, a nawet cofnąć jego dotychczasowe skutki. Wypadanie włosów jest bardzo przykrym zjawiskiem jednak z pewnością można sobie z nią poradzić przez wizytę u profesjonalistą jakimi są gebinety trychologiczne. To właśnie one codziennie pomagają setką osób.

Dodaj komentarz