Wybór odpowiedniego lekarza wielu osobom sprawia trudność – zwłaszcza, gdy poszczególne symptomy mieszają się ze sobą. Pogorszenie się stanu cery może wynikać ze źle dobranej diety i niewystarczającej ilości snu, z kolei złe samopoczucie może prowadzić do problemów żywieniowych. Udając się do specjalisty masz jednak pewność, że odpowiednio Cię poprowadzi – sprawdź, kiedy wybrać się do dietetyka, psychologa i dermatologa.

Pomoc dietetyka, kiedy pojawiają się dolegliwości i zaburzenia

Dietetyk to wykwalifikowany profesjonalista, który posiada specjalistyczną wiedzę z zakresu żywienia człowieka. Dzięki doborowi odpowiedniej diety może on prowadzić leczenie osób, u których sposób żywienia jest odpowiedzialny za leczenie stanów chorobowych. Jego praca opiera się na planowaniu, wdrażaniu i nadzorowaniu indywidualnego leczenia pacjenta, a także rozpoznawaniu i zapobieganiu dalszemu rozwojowi schorzeń. Z jego pomocy może skorzystać każdy, zarówno osoby dietozależne, jak i sportowcy czy zdrowi pacjenci, którzy chcą wprowadzić w życie racjonalne odżywianie.

Rozmowa z psychologiem – kiedy Ci się przyda

Psychologiem nazywamy osobę, która posiada odpowiednie wykształcenie w dziedzinie psychologii. Po zrobieniu odpowiedniej specjalizacji, lekarz może zająć się konkretną dziedziną psychologii – dziecięcą, kliniczną, wychowawczą czy zdrowia. Taka osoba może diagnozować, opiniować i udzielać pomocy psychologicznej. Jeżeli odczuwasz lęk lub przygnębienie, nie potrafisz poradzić sobie z emocjami lub szukasz motywacji do działania – umów się na konsultację ze specjalistą. Psycholog w przyjaznej atmosferze zapewni wsparcie i zaproponuje odpowiednią terapię. Pomoc stacjonarnie w Warszawie lub online uzyskasz kontaktując się z Poradnią Harmonia.

Twoja skóra woła o pomoc

Zauważyłeś zmiany na swojej skórze? Udaj się do dermatologa. Dzięki niemu możesz skutecznie reagować w przypadku wyprysków czy blizn, ale też zmniejszyć ból wynikający z dolegliwości. Odpowiednia diagnoza i szybka reakcja pozwalają na walkę z chorobami wywołanymi przez bakterie, wirusy czy drobnoustroje. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy, umów się na wizytę. Dermatolog pomoże również wyleczyć choroby włosów i paznokci – jeśli zatem od dłuższego czasu pogarsza się ich stan, być może nie warto odkładać wizyty u specjalisty zbyt długo. Pamiętaj, że każdy profesjonalista podchodzi do pacjenta indywidualnie i w swoim fachu miał do czynienia z podobnymi dolegliwościami – to jego praca. Nie bój się korzystać z fachowej pomocy i umów się na wizytę.

Dodaj komentarz