Światło lasera frakcyjnego działa na skórę nie tylko odbudowująco. Ma ono również wiele innych właściwości. Jeśli zastanawiasz się, czy laser frakcyjny, Płock i wizyta w gabinecie medycyny estetycznej  la estetica są dla Ciebie, dowiedz się najpierw nieco więcej o tym zabiegu. W jakich dziedzinach medycyny estetycznej laser frakcyjny znajduje zastosowanie?

Poza działaniem regeneracyjnym, światło lasera frakcyjnego odmładza skórę, zwęża rozszerzone pory, usuwa nieestetyczne przebarwienia oraz likwiduje rozstępy. Zabieg działa także na blizny (w tym potrądzikowe), redukując je. Czego można spodziewać się po zabiegu? Na co trzeba się przygotować?

Laser frakcyjny w la estetica – jak to działa?

Przed wizytą w gabinecie warto dowiedzieć się zawczasu, na czym polega cała procedura. Urządzenie (laser frakcyjny CO2) wysyła promieniowanie o określonej, dobranej przez lekarza fali. Jest ono pochłaniane przez zawartą w tkankach wodę, co powoduje podgrzanie, a następnie odparowanie tkanki. W skórze powstają mikrouszkodzenia rozmieszczone jak dziurki w sitku – w równych, regularnych odległościach i o tej samej średnicy. Sięgają też w głąb skóry na tę samą głębokość. Tkanka sąsiadująca z uszkodzoną pozostaje nieuszkodzona. Mikrouszkodzenia powstające w ten sposób pobudzają procesy naprawcze, w tym produkcję elastyny i kolagenu. 

Działanie lasera frakcyjnego jest potwierdzone naukowo – badanie histologiczne tkanki uzyskanej z biopsji wykazało odkładanie się nowych komórek kolagenu w warstwie brodawkowatej skóry właściwej (warstwy tuż pod naskórkiem).

W porównaniu z tradycyjnymi laserami ablacyjnymi, po zabiegu lasera frakcyjnego czas gojenia jest krótszy i mniejsze jest ryzyko powikłań. 

Zabieg może obejmować nie tylko skórę twarzy, ale również szyję, dekolt, plecy, dłonie i inne obszary dotknięte bliznami, rozstępami, plamami starczymi czy też przebarwieniami różnego pochodzenia. Wśród innych zaleceń do lasera frakcyjnego i gabinet medycyny estetycznej la estetica wskazują szorstką skórę, zmarszczki i tzw. “worki” wokół oczu, zwiotczenie skóry i nierówny koloryt skóry. Zabieg jest bezpieczny, jednak w pewnych określonych przypadkach nie należy go wykonywać. Kiedy lepiej z niego zrezygnować?

Przeciwwskazania do zabiegu

Wśród standardowych przeciwwskazań do lasera frakcyjnego znajduje się ciąża oraz dolegliwości i choroby związane ze skórą, w tym bielactwo, łuszczyca, choroby nowotworowe skóry oraz aktywna opryszczka. Laser frakcyjny w naszym gabinecie w Płocku nie jest wykonywany również przy cukrzycy, epilepsji, świeżej opaleniznie i przy skłonności do tworzenia się bliznowców (keloidów). 

Czasowa dyskwalifikacja do zabiegu obejmuje osoby zażywające na dwa tygodnie przed laserem leki światłouczulające, podczas kuracji retinoidami i steroidami oraz pacjentów, którzy w ciągu ostatniego miesiąca poddali się wypełnieniu, np. ust.

Po zabiegu

Pojedynczy zabieg naświetlania laserem trwa od 15 do 45 minut, w zależności od konkretnego miejsca poddawanego procedurze. Bezpośrednio po zakończeniu, przez około 10 minut może być odczuwalne pieczenie naświetlanych miejsc. Wychodząc z gabinetu, możesz od razu wrócić do normalnej aktywności życiowej. Podczas rekonwalescencji należy unikać słońca, gorących kąpieli i podrażniających kosmetyków, w tym np. preparatów z kwasami. Początkowo, w pierwszym stadium gojenia, skóra wygląda jak po nadmiernym opalaniu. Pojawia się na niej lekkie opuchnięcie i zaczerwienienie. Może też wystąpić krótkotrwała wysypka lub miejscowe krwawienie, które mijają po około 3-6 dniach. 

W późniejszych etapach rekonwalescencji skóra zmienia kolor (lekko brązowieje) i się złuszcza, co oznacza pierwszy krok do regeneracji. Nowe komórki kolagenu tworzą się do 3 miesięcy po przejściu zabiegu. 

Co ważne, laser frakcyjny w gabinecie la estetica można połączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Ich działanie uzupełnia się na zasadzie synergii. Ostatnie badania* wykazują, że takie połączenie daje nie tylko pozytywne efekty w leczeniu blizn potrądzikowych i odmładzaniu skóry, ale dodatkowo skraca również okres gojenia. Dodatkowo, wskaźniki zadowolenia pacjentów były po takiej mieszanej terapii znacznie wyższe niż po zastosowaniu samego lasera – rekomendacje pacjentów są w tej dziedzinie szczególnie istotne i cenne.

Dodaj komentarz