Każdy z nas z pewnością choć raz w życiu odczuwał dolegliwości bólowe w okolicy kręgosłupa. O ile nie zdarzają się one nagminnie, zwykle nie przywiązujemy do nich zbyt dużej uwagi. Niemniej jednak wraz z wiekiem mogą pojawić się różnego rodzaju zmiany zwyrodnieniowe, a także nawracające bóle stawów czy bóle okolicy kręgosłupa. Wówczas możemy wspomagać się specjalnymi preparatami czy środkami przeciwbólowymi, a także możemy składać wizyty w gabinecie do rehabilitacji. Jednak możemy również wyposażyć się w terapeutyczną matę do akupresury i do woli korzystać z jej dobroczynnego wpływu.

Do czego służą maty do akupresury?

Samo pojęcie akupresura odnosi się do chińskiego, niezwykle delikatnego masażu. Jego głównym celem był ucisk określonych punktów na ciele, co miało pomóc w leczeniu nagłych napadach bólu, a także bólu występującego przewlekle. Akupresura była więc zabiegiem nieinwazyjnym i całkowicie bezpiecznym. Maty do akupresury zostały opracowane i stworzone przez specjalistów w technice wspomnianego już masażu. Można powiedzieć, że przyrząd ten, bazuje na dawnych, chińskich metodach uśmierzania bólu. Maty te mogą występować w różnych zestawach, niemniej jednak zwykle składa się ona z podłużnej maty, a także poduszki, która może występować w różnych kształtach. Co więcej, każdy z elementów pokryty jest niewielkimi kolcami. Działanie maty do akupresury opiera się na tym, że kolce pod wpływem kontaktu ze skórą, a także pod ciężarem ciała osoby leżącej uciskają bolące miejsca na ciele, a następnie przynoszą ulgę. Kolce na macie są całkowicie bezpieczne, nie uszkodzą one skóry, a co więcej najczęściej są one produkowane z materiału, który nie będzie powodował uczuleń i podrażnień. Wspomniane już kolce są przymocowane do maty w kilku lub kilkunastu rzędach- w zależności od wybranego zestawu- co ma gwarantować równomierny ucisk. Użytkownicy mat do akupresury mogą odczuć jej terapeutyczne działanie już po chwili leżenia na niej. Warto przygotować się na to, że może wystąpić lekkie zaczerwienienie skóry, a także drobne wgłębienia na jej powierzchni, co będzie swoistym dowodem na to, że mata wykazuje działanie lecznice, a dane miejsce zostało lepiej ukrwione. Pod wpływem ucisku kolców, ciało zostaje uwolnione od napięcia, skurczów, a mięsnie zostaną równomiernie rozluźnione.

Na co pomoże nam mata do akupresury?

Maty do akupresury są jednym z najskuteczniejszych, domowych sposobów na walkę z bólem. Są one niezwykle poręczne i funkcjonalne, a dodatkowo pierwsze efekty takiej terapii można zauważyć już po pierwszym użyciu maty. W czym może więc nam ona pomóc? Otóż:

  • mata do akupresury uśmierzy dolegliwości bólowe kręgosłupa, a także rwę kulszową
  • pomoże na zmiany zwyrodnieniowe
  • sprawdzi się w przypadku stanów zapalnych narządu ruchu
  • uśmierzy ból pojawiający się w okolicy stawów
  • przyniesie ulgę w bólach migrenowych, a także napięciowych oraz porannej sztywności karku
  • pomoże w bólach nóg i zredukuje ich opuchliznę
  • pomoże się zrelaksować w stanach ogólnego przemęczenia organizmu i jego osłabienia
  • sprawdzi się jako terapia w przypadku stanów depresyjnych i napadach stresu

Dodaj komentarz