Prawdziwe piękno kojarzy się ze zdrową i promienną skórą. Różne rodzaje skóry obejmują tłuste, normalne, suche i wrażliwe. Wiele kobiet i mężczyzn ma kombinację typów skóry w różnych częściach skóry. Zimowa pogoda na różne sposoby wpływa na skórę. Sucha skóra jest częstym skutkiem sezonowego wietrzenia.

pielęgnacja skóry zimą

Chłodne zimowe powietrze nie ma wilgoci i wysusza naturalne oleje w skórze. Skóra również stopniowo traci naturalną wilgotność w zimie. Gorzki zimowy wiatr może prowadzić do szorstkiej i popękanej skóry, która może powodować dyskomfort. Te 10 naturalnych tipsów do pielęgnacji skóry to najlepsza odpowiedź na pytanie, jak uzyskać zimną twarz w ciągu tygodnia tej zimy.
Przyczyny suchej skóry

Istnieje kilka przyczyn suchej skóry. Tutaj zanotowaliśmy kilka typowych przyczyn.

W zimie suche powietrze pozostawia skórę spieczoną.
Parujące prysznice mogą ukoić ciało, ale mogą spowodować wysuszenie skóry, ponieważ parujące prysznice mogą szybciej wysychać naturalne oleje w skórze.
Detergenty i ostre mydła mogą spowodować wysuszenie skóry.

sucha skóra

Cukrzyca jest najczęstszą przyczyną suchej skóry.
Zbyt duża ekspozycja na słońce może spowodować wysuszenie skóry.
Jeśli ktoś cierpi na chorobę i przyjmuje leki, może odczuwać swędzenie i suchość skóry.
Choroby takie jak niedoczynność tarczycy mogą powodować wysuszenie skóry.
Wraz z wiekiem skóra staje się cienka i spieczona.

5 Domowe środki do pielęgnacji skóry zimą dla skóry suchej

Sucha skóra wymaga specjalnej pielęgnacji w zimie. Silne wiatry, ekstremalna temperatura, zimowe słońce, centralnie ogrzewane domy i miejsca pracy są odpowiedzialne za wiele problemów skórnych w okresie zimowym.
1. Krem mleczny

Naturalne jasne końcówki do twarzy muszą zawierać mleczny krem, który jest również jednym z najlepszych domowych środków na suchą skórę. Obecność kwasu mlekowego w mleku niezmiernie pomaga poprawić zdrowie skóry. Kwas mlekowy złuszcza suchą, martwą powierzchnię skóry, a także zwiększa produkcję kolagenu. Mleko jest doskonałym źródłem kwasu akrylowego, który pomaga utrzymać prawidłową równowagę pH naszej skóry. Mleczny krem ​​to także niesamowity krem ​​nawilżający, niezwykle potrzebny do pielęgnacji skóry suchej.

mleko śmietankowe

Składniki:

Lemon Juice – 1 łyżeczka
Mleko – 2 łyżeczki
Krem mleczny – 2 łyżeczki

Metoda: Dodaj jedną łyżeczkę soku z cytryny i 2 łyżeczki mleka do 2 łyżeczek mleka w kremie. Delikatnie nałóż pastę na twarz, dłonie i nogi. Pozostaw to na 15 minut, a następnie po umyciu letnią wodą. Użyj tego środka leczniczego raz dziennie, aż osiągniesz pożądane wyniki.
2. Miód

Miód jest jednym z najskuteczniejszych naturalnych środków na skórze. Jest naturalnym balsamem o właściwościach antybakteryjnych, nawilżających i przeciwutleniających. Stosowanie miodu na spierzchniętych ustach jest odwiecznym domowym środkiem na suche usta. Skóra jest największym narządem ciała i powinna być pielęgnowana bardzo serdecznie. Obecność przeciwutleniaczy w miodzie pomaga chronić skórę poprzez kontrolowanie produkcji wolnych rodników, co jest głównym powodem uszkodzenia lub śmierci komórki.

Składniki:

Łyżeczki do herbaty Honey-2
Oliwa z oliwek – 1 łyżeczka

Metoda: Wymieszaj dwie łyżeczki miodu i jedną łyżeczkę oliwy z oliwek. Przed kąpielą delikatnie nałóż opakowanie na całe ciało. Pozostawić na 10 minut, a następnie zmyć zimną wodą. Użyj tego lekarstwa raz dziennie, aby cieszyć się gładką, dobrze nawilżoną skórą.
3. Oliwa z oliwek

Korzyści z oliwy z oliwek dla ciała, skóry i włosów nie wymagają nowego nacisku. Wszechstronna pielęgnacja skóry na suchą skórę jest niekompletna bez oliwy z oliwek. Oliwa z oliwek jest bogata w cztery główne przeciwutleniacze, co pozwala jej działać jako balsam, środek do mycia i ochraniający skórę. Obecność witaminy E i witaminy A w oliwie z oliwek pomaga neutralizować działanie utleniające wolnych rodników, które uszkadzają kolagen, powodując zmarszczki, drobne linie i suchość skóry.
Oliwa z oliwek

Witamina E zmniejsza reakcję łańcuchową wolnych rodników. Witamina A pogrubia i stymuluje skórę właściwą, a także redukuje zmarszczki i poprawia przepływ krwi do powierzchni skóry.
Składniki:

Oliwa z oliwek- 1 łyżka do herbaty
Cukier brązowy – 1 łyżka do herbaty

Metoda: Dodaj jedną łyżeczkę oliwy z oliwek do jednej łyżeczki brązowego cukru. Rub pasty na suchej skórze. Pozostawić na 20 minut, a następnie spłukać zimną wodą. Rób to raz dziennie, aż osiągniesz pożądane wyniki.

Dodaj komentarz