Zewsząd otaczają nas slogany, mówiące o tym, iż należy być „fit”. Codziennie – albo chociaż prawie codziennie – uprawiać sport i zdrowo się odżywiać. Jednak jak połączyć wszystkie te piękne założenia z obowiązkami? Z pomocą może przyjść tutaj, przynajmniej w zakresie posiłków, catering dietetyczny.

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to nic innego, jak dieta zaprojektowana przez specjalistów w sposób indywidualny, a następnie przygotowana przez zawodowych kucharzy i dostarczona prosto do zainteresowanego – inaczej można nazwać ją dietą pudełkową. W ostatnich latach catering dietetyczny zdobywa sobie coraz większą popularność. Co jednak sprawia, że cieszy się on zainteresowaniem klientów? Rozpatrzmy dwie najważniejsze cechy, jakie posiada dobry catering dietetyczny.

Po pierwsze: jest zdrowy

Jak już zostało wspomniane we wstępie, celem wielu osób jest jedzenie zdrowych posiłków. Jednak, aby rzeczywiście takie były, muszą być odpowiednio zbilansowane i oparte na świeżych produktach, zawierających całe bogactwo witamin. Mówiąc o zbilansowaniu, należy przy tym zwracać uwagę nie tylko na kaloryczność, indeks glikemiczny, czy zawartość mikro- i makroskładników w poszczególnych posiłkach. Ważnym czynnikiem, decydującym o tym, co dla danej osoby jest najzdrowsze, jest jej naturalne zapotrzebowanie, wynikające na przykład z wieku, płci, aktywności fizycznej i stanu zdrowia.

Dlatego tak istotne jest, aby osoby pragnące zachować zdrowie, urodę i szczupłą sylwetkę korzystały z porad dietetyków, a nie internetowych ogólników. Tylko specjalista jest w stanie dobrać indywidualnie dietę, uwzględniając wymienione wyżej czynniki. Takich profesjonalistów zatrudniają właśnie dobre firmy cateringowe, dzięki czemu każda dieta pudełkowa jest starannie opracowana i dopasowana do klienta.

Co więcej, serwowane posiłki przygotowywane są przez zawodowych kucharzy z najświeższych produktów, często pochodzących z ekologicznych upraw. Dzięki temu zachowują one podczas obróbki maksymalną ilość witamin i minerałów, są smaczne i wyglądają zachęcająco.

Po drugie: pozwala na oszczędność czasu

Decydując się na samodzielne przygotowywanie zdrowych posiłków, trzeba najpierw kupić odpowiednie artykuły, potem przygotować je, podzielić na posiłki i schować do pudełek, które następnie zostaną zabrane do pracy. Dodatkowy czas zajmuje jeszcze wyszukiwanie nowych przepisów, by nie jeść bez przerwy tylko dwóch czy trzech dań.

Wybierając catering dietetyczny, nie trzeba się martwić ani o nowe przepisy, o zakupy, przygotowanie posiłków, czy ich dzielenie na odpowiednie porcje. Dania wystarczy zamówić, opracować plan ich dowozu, a potem jedynie odebrać w wybranym przez siebie miejscu. W wielu przypadkach kurier może nawet zostawić torbę z pudełkami na wycieraczce z samego rana, dzięki czemu nie trzeba nawet wstawać na jego powitanie.

Tak duża ilość zaoszczędzonego czasu pozwala wykorzystać go w lepszy sposób, na przykład na aktywność fizyczną, albo odpoczynek. To z kolei przekłada się na dodatkowe polepszenie samopoczucia i stanu zdrowia. Brak obowiązku przygotowywania zbilansowanych posiłków to także więcej przyjemności z ich jedzenia, dlatego właśnie catering dietetyczny jest tak popularny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *