Wizyta u kosmetyczki, a z czasem zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej. Jesteśmy w stanie zrobić wiele, poświęcić czas i pieniądze, przetrwać dyskomfort i ból, byleby choć trochę się odmłodzić. Zyskać na wyglądzie, jak sprzed kilku-kilkunastu lat. Poczuć się, jak za dawnych czasów! A gdyby tak sięgnąć po produkty, których stosowanie jest proste, bezpieczne i zapewnia oczekiwane efekty, a przy tym nie wiąże się z dużymi wydatkami i inwazyjnymi zabiegami?

Poznaj moc aloesu

Coraz więcej mówi się o właściwościach produktów, które dostępne są w kuchni każdego z nas. Zwraca się uwagę na właściwości ziół i roślin hodowanych w domu i w ogrodzie. Pośród nich szczególne miejsce zajmuje aloes. Dlaczego akurat ten gatunek należący do sukulentów? Bo chętnie hodujemy go dla celów ozdobnych, a przecież możemy skorzystać z jego właściwości! Jedną roślinkę zostawmy na parapecie, by zdobiła. Nie musimy martwić się o jej pielęgnację, bo nie jest ona wymagająca. Drugą doniczkę naszykujmy pod hodowlę aloesu, który przyda się w naprawdę wielu sytuacjach.

Aby móc skorzystać z właściwości aloesu, szczególnie do wspomagania gojenia ran, potrzeba mieć pod ręką roślinę hodowaną przez przynajmniej 3 lata, z liśćmi o długości co najmniej 20 cm. Zanim doczekamy tego momentu, postawmy na produkty – kosmetyki i preparaty do zażywania, dzięki którym widocznie odmłodniejemy. Jedne, jak i drugie znajdziemy w sklepie NajlepszyAloes.pl.

Aloes to mnóstwo cennych właściwości, które roślina ta posiada, ze względu na zawartość witamin, aminokwasów, minerałów czy enzymów. Jak to się dzieje, że wyglądamy na młodszych i czujemy się młodziej, korzystając – tylko albo aż – z aloesu?

Nieoceniona moc witamin

Witaminy są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Spełniają wiele ważnych funkcji, podobnie jak minerały. I to właśnie witaminy zawarte w aloesie, takie jak A, C czy E, pozwalają poprawić stan skóry, która jako pierwsza zdradza nasz wiek. Działają również od wewnątrz, chociażby sok z aloesu przyczynia się do obniżenia poziomu cukru we krwi, ale i podnosi odporność organizmu. Uregulowany poziom cukru, także znajduje swoje odzwierciedlenie w naszym samopoczuciu, a i ono może sprawić, że przypomnimy sobie czasy młodości.

Zacznijmy od witaminy E, którą znamy jako witaminę płodności i młodości. Ten swoisty eliksir odpowiada za neutralizowanie wolnych rodników, które są odpowiedzialne za procesy starzenia oraz wpływają na rozwój wielu schorzeń. Witamina E, czyli tokoferol, jest również silnym przeciwutleniaczem pozwalającym na nawilżenie skóry i jej ujędrnienie. Skóra, która przestaje być przesuszona, staje się jędrniejsza, zaczyna lepiej wyglądać, młodziej! Tokoferole ponadto stymulują produkcję kolagenu – białka, które odpowiada za kondycję naszej skóry.

Kolejny, dobrze nam znany przeciwutleniacz, to witamina C. Stosowanie produktów z jej zawartością, pozwala pozbyć się przebarwień na skórze, a aloes stanowi jej doskonałe źródło. Witamina C także chroni przed działaniem wolnych rodników. Poprawia ukrwienie skóry i daje szansę na spłycenie drobnych zmarszczek. Czy nie o taki efekt nam chodzi, gdy szukamy sposobu na widoczne odmłodzenie?

Na koniec zaś witamina A – retinol, który działa najefektywniej w kwestii spowalniania procesów starzenia się skóry. Witamina A odpowiada za odnowę naskórka. Zwiększa wytwarzanie kolagenu i elastyny, dlatego skóra, która może liczyć na jej dostarczanie, staje się gładsza, jędrniejsza i odpowiednio nawilżona. Efekt? Jeszcze raz widoczne odmłodzenie.

Witamina A jest w stanie zmniejszyć widoczność piegów, zredukować plamy starcze, przebarwienia czy plamy posłoneczne.

Oczyszczanie równa się odmłodzenie

Aloes wykazuje zdolność do usuwania nagromadzonych toksyn w organizmie. Dzięki temu zwiększa się tempo metabolizmu, jelita pracują sprawniej, reguluje się praca poszczególnych narządów i całych układów. Aloes sprzyja kuracjom oczyszczającym, ale i odchudzającym, a gdy pozbywamy się nadmiaru zarówno szkodliwych metabolitów, jak i kilogramów, wyglądamy na zdrowszych i młodszych.

Zastosowanie aloesu, by widocznie odmłodnieć, ale i poczuć się młodziej, to najlepsza recepta, a produkty z zawartością tej rośliny, przeznaczone są praktycznie dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *