Wątroba to bez wątpienia jeden z najważniejszych organów w naszym ciele. Bywa nazywana „oczyszczalnią ludzkiego organizmu” i ta obrazowa metafora niezwykle trafnie oddaje funkcję, jaką w naszym ciele spełnia wątroba. To właśnie przez ten organ przepływają wszystkie toksyny, które dostają się do wnetrza naszego organizmu razem z pożywieniem i napojami a także spora część tych toksycznych substancji, które wdychamy razem z powietrzem. W odróżnieniu od wielu innych organów, wątroba jest obdarzona niezwykle silnymi zdolnościami do autoregenracji: komórki wątrobowe posiadają naturalną zdolność do samodzielnego odbudowywania się. Niestety, długotrwała ekspozycja na szkodliwe substancja może sprawić, że naturalne zdolności wątroby do samoregeneracji okażą się niewystarczające. W takich wypadkach warto sięgnąć po sprawdzone sposoby na wspomaganie działania wątroby. Jedną z najbardziej znanych a jednocześnie najlepiej sprawdzonych substancji wspomagających działanie wątroby jest sylimaryna, której źródło stanowi roślina znana jako ostropest plamisty. Jakie funkcje spełnia sylimaryna w stosunku do wątroby? Można tutaj wymienić dwa podstawowe obszary działania:

1. Funkcja ochronna

2. Wspieranie wątroby w jej pracy detoksykacyjnej

Oczywiście, oba te czynniki pozostają ze sobą w ścisłej korelacji. Sylimaryna, której źródłem jest ostropest plamisty, działa bowiem przede wszystkim na zasadzie wspomagania naturalnych procesów odbudowy uszkodzonych komórek wątrobowych. Tym samym jednak, na dalszą metę sylimaryna wspomaga także wątrobę w jej podstawowych czynnościach, a więc w usuwaniu z organizmu toskycznych substancji.

Ostropest plamisty: co warto o nim wiedzieć?

Ostropest plamisty to roślina, której prozdrowotne działanie jest znane ludzkości od stuleci. Obok preparatów na bazie fosfolipodów sojowych a także cynaryny to właśnie ostropest plamisty stanowi najlepszy, najskuteczniejszy i najlepiej sprawdzony sposób na zewnętrzne wsparcie wątroby w jej procesach autoregeneracji. Co ważne, działanie sylimaryny nie jest natychmiastowe: aby możliwe było pojawienie się pozytywnych, wspomagających wątrobę efektów przyjmowania tej subtacji, ostropest plamisty należy spożywać regularnie przez okres co najmniej dwóch tygodni.

Na rynku dostępnych jest wiele rozmaitych preparatów na bazie ostropestu plamistego. Największą popularnością cieszą się oczywiście suplementy diety w postaci tabletek. Oprócz tego, mamy do wyboru jednak również herbatki ziołowe na bazie ostropestu, wyciągi z tej rośliny a także oleje pozyskiwane z ostropestu plamistego.

Więcej przeczytasz w tym artykule: https://pieknojestwtobie.com/ostropest-plamisty-wlasciwosci-zastosowanie/

Dodaj komentarz