Okazuje się, że na obecnym rynku pracy godziwe wynagrodzenie często może nie być wystarczające, aby móc zatrudnić wykwalifikowanego pracownika. Osoby poszukujące zatrudnienia z każdym rokiem bardziej zwracają uwagę na pozapłacowe benefity, jakie mogłyby uzyskać dzięki podjęciu pracy w danej firmie. Do tych, które cieszą się największym zainteresowaniem, z pewnością należą pakiety medyczne dla firm.

Czym są pakiety medyczne dla firm?

Pakiety medyczne, zwane także abonamentami, są przeznaczone dla firm i mają na celu zapewnienie pracownikom możliwie najwyższej jakości profesjonalnej opieki medycznej w prywatnych ośrodkach. Dzięki temu osoby zatrudnione, bez żadnych opłat, mogą korzystać ze wszystkich usług, które wchodzą w skład wykupionego abonamentu. Prywatna opieka medyczna jest z góry opłacana przez pracodawcę. Stanowi ona wygodne rozwiązanie zarówno dla niego, jak i dla pracowników.

 Zalety pakietów medycznych dla firm

Pakiety medyczne dla firm są bodaj najważniejszym i najbardziej cenionym benefitem pozapłacowym. Wiążą się z nimi bowiem liczne korzyści dla pracowników i dla pracodawcy. Do zalet, które obejmują osoby zatrudnione mogą należeć między innymi:

  • Dostęp do profesjonalnej opieki medycznej w nowoczesnych ośrodkach.
  • Krótki czas realizacji wizyt – brak konieczności długiego oczekiwania i stania w niekończących się kolejkach.
  • Ubezpieczenie dla członków rodziny – możliwość wykupu korzystnego cenowo pakietu grupowego dla najbliższych.
  • Dostęp do konsultacji lekarskich bez konieczności posiadania skierowania.
  • Dopasowywanie terminów wizyt do potrzeb pracownika.
  • Możliwość skorzystania z prywatnych przychodni usytuowanych w całym kraju.
  • Oszczędność czasu (w niektórych przypadkach, dla przykładu, elektroniczna rejestracja czy umawianie wizyt online).

Pakiety medyczne są także korzystnym rozwiązaniem dla pracodawców. Wpływają na nowoczesny i pozytywny (dbający o zdrowie pracowników) wizerunek firmy. Mogą zapewnić większą stabilność zatrudnienia (prywatna opieka medyczna jest bardzo cenionym benefitem pracowniczym) i mniejszą absencję chorobową. Tego typu rozwiązanie pozwala łatwiej zatrudnić wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Osoby już zatrudnione może to bardziej związać z firmą. Ponadto jest to doskonałe narzędzie wpływające na stopień ich zadowolenia z pracy, co przekłada się na wzrost jej efektywności.

Jak dobrze wybrać?

Mnogość dostępnych ofert pakietów medycznych sprawia, że ważnym jest, aby je dokładnie porównać i dokonać właściwego wyboru. Do najpopularniejszych renomowanych dostawców takich należą między innymi: Allianz, LUX MED, czy Medicover.

Pakiety medyczne dla firm stale się rozwijają. Obecnie na rynku dostępne są propozycje grupowej opieki medycznej dla pracowników dużych i małych firm. Oferta takich jest ciągle poszerzana. Są  one dopasowywane do indywidualnych wymagań konkretnych przedsiębiorstw oraz możliwe do pozyskania w bardzo dużej rozpiętości cenowej. To wszystko sprawia, że wybór odpowiedniego rozwiązania z pewnością nie należy do łatwych zadań. Dlatego warto skorzystać z zaufanych stron internetowych, takich jak zdrowiewfirmie.pl, które oferują bezpłatne porównanie najlepszych ubezpieczeń zdrowotnych i abonamentów medycznych. Zatrudnieni tam eksperci doradzą w odpowiednim doborze pakietów medycznych, dzięki czemu będą Państwo w stanie znaleźć te, które najbardziej odpowiadają potrzebom Waszej  firmy.

Dodaj komentarz