Zastanawiasz się, jaki jest najlepszy bukmacher 2019? W sieci wybór jest bardzo duży, ale nie każdy serwis jest równie sprawdzony. Korzystanie z niektórych z nich może być nawet groźne.

W Polsce aby organizować zakłady bukmacherskie trzeba być zarejestrowanym przez Ministerstwo Finansów RP. Dobrym sygnałem jest też, jeśli firma ma punkty stacjonarne w dużych polskich miastach i minimum kilka tysięcy sympatyków w mediach społecznościowych, którzy udzielają się na profilu. Warto sprawdzić też, jakie opinie o firmie krążą w sieci i poczytać informacje prasowe na ten temat. Oczywiście zawsze może zdarzyć się jedna czy kilka negatywnych recenzji, ale jeśli o firmie pisze się tylko źle, to zdecydowanie nie jest to dobry sygnał. Na portalach warto szukać informacji o wygranych, ale też problemach z prawem, jakie ewentualnie miała taka firma. Po czym jeszcze można poznać, jaki jest najlepszy bukmacher 2019?

  • zaangażowanie społeczne

Wiele renomowanych firm bukmacherskich wspiera projekty nie związane z branżą bukmacherską. Informacje na ten temat można znaleźć na stronach, a w razie wątpliwości dobrze potwierdzić je u źródła. Np. Fortuna sponsoruje drużynę piłkarską Lega Warszawa, a STS – Jagiellonii Białystok. Brak jakichkolwiek śladów działalności firmy poza siecią nie musi dyskwalifikować, ale może być sygnałem ostrzegawczym.

  • łatwy kontakt

Jaki jest najlepszy bukmacher 2019 można poznać też po tym, jak łatwo się z nim skontaktować. Gracze wpłacają setki czy tysiące złotych na wybrany portal, więc w razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości nie powinni mieć problemów z uzyskaniem pomocy czy informacji. Na stronie musi być numer telefonu i adres mailowy do kontaktu. Najlepiej, by był dostępny również czat i biuro fizyczne, do którego można przyjść w przypadku problemów.

  • metody płatności i bezpieczeństwo pieniędzy

Większość sprawdzonych bukmacherów w Polsce oferuje już takie same metody płatności, jak duże i solidne sklepy on-line. Można więc zapłacić za pośrednictwem aplikacji większości polskich banków, jak również poprzez przelewy natychmiastowe PayU i jeszcze szybsze Blik. To powszechnie akceptowane w Polsce metody płatności, a ryzyko oszustwa jest tu niewielkie. Lepiej natomiast wystrzegać się portali, które akceptują np. tylko wpisanie danych karty kredytowej czy debetowej.

  • nowoczesna strona i aplikacja

Czasem można już na pierwszy rzut oka ocenić, czy strona jest godna zaufania. Powinna być nowoczesna, a aplikacja mobilna musi działać i robić dobre wrażenie. Na stronach renomowanych bukmacherów można znaleźć setki zakładów w różnych kategoriach. Jeśli portal pozwala tylko na niewielką liczbę zakładów, jest trudny w obsłudze, a aplikacji mobilnej nie ma, to raczej nie jest to solidna firma. Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy bukmacher 2019, to z pewnością nie taki, którego strona wygląda, jakby była nieaktualizowana od lat.

  • strona w języku polskim

Strona zakładów bukmacherskich powinna być w języku polskim i wykonana profesjonalnie. Jeśli portal zakładów, które obracają codziennie tysiącami złotych, roi się od błędów ortograficznych, można przypuszczać, że twórcy nie poświęcili na jego stworzenie zbyt dużo czasu, a co za tym idzie, nie są profesjonalistami. Lepiej też wystrzegać się portali po angielsku z innego powodu. W razie problemów łatwo można zadzwonić pod polski numer telefonu lub wysłać maila. W przypadku firmy ulokowanej w USA czy Chinach kontakt z twórcami strony może być niemożliwy, a co za tym idzie nawet, jeśli serwis nie jest prowadzony przez oszustów, to można stracić pieniądze. Poza tym takie portale operują poza granicami polskiego prawa, więc nie można liczyć na to, że będą respektować znane w Polsce zasady.

Jak widać, odpowiedź na pytanie o to, jaki jest najlepszy bukmacher 2019, jest dość prosta. Warto brać pod uwagę tych najbardziej popularnych, którzy są obecni na polskich ulicach i sponsorują akcje charytatywne czy kluby sportowe, a wystrzegać się amatorskich portali zarejestrowanych za granicą.

Dodaj komentarz