Podkolanówki przeciwżylakowe to produkt coraz częściej wybierany przez osoby, które pragną należycie zadbać o swoje nogi. Jeśli borykasz się z ciężkością nóg, masz za sobą operację żylaków, w Twojej rodzinie występują zaburzenia krzepnięcia krwi lub po prostu wybierasz się w długą podróż – warto mieć je ze sobą. Niezależnie od potrzeb i preferencji, podkolanówki przeciwżylakowe mogą w znacznym stopniu przyczyniać się do poprawy jakości życia.

Kto powinien nosić podkolanówki przeciwżylakowe?

Kompresjoterapia, czyli noszenie wyrobów uciskowych jest zalecane w kilku przypadkach. Stosowanie ich jest działaniem o charakterze profilaktycznym w przypadku niewydolności żylnej. Kompresjoterapię stosuje się u kobiet w ciąży, osób przebywających w pozycji siedzącej lub stojącej, odbywających długie podróże – szczególnie samolotem oraz u tych, którzy są obciążenie genetycznie w kierunku choroby żylakowej.

Kompresjoterapia jest szczególnie zalecana osobom, które borykają się z żylakami, niezależnie od stopnia zaawansowania choroby, zmagają się z obrzękami i uczuciem ciężkości nóg, przeszli operację żylaków, zauważają u siebie początkowe objawy niewydolności żywnej lub borykają się z zespołem pozakrzepowym.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów produktów uciskowych. Podkolanówki uciskowe, pończochy uciskowe czy podkolanówki przeciwżylakowe męskie – każdy może wybrać to, czego w danej chwili potrzebuje. Pończochy przeciwżylakowe 2 stopnia kompresji są przeznaczone dla osób, które od dawna borykają się z ciężkością nóg czy żylakami. Warto również używać ich wtedy, gdy nasza praca zmusza nas do długotrwałej pozycji siedzącej lub stojącej.

Jak nosić podkolanówki przeciwżylakowe?

Aby produkty uciskowe służyły nam jak najdłużej, warto odpowiednio z nich korzystać. Aby odpowiednio działały, warto zakładać je rano, zanim jeszcze na nogach pojawią się obrzęki i ściągać je przed snem. W celu zapobiegania wysuszaniu skóry należy również zaopatrzyć się w odpowiednio nawilżające kosmetyki. Warto jednak unikać kontaktu kremów czy balsamów z produktami uciskowymi, aby nie zniszczyły one ich struktury.

Prawidłowo założone podkolanówki nie powinny mieć żadnych fałdek i zmarszczek oraz ściśle przylegać do nóg. Aby wkładanie ich nie powodowało niepotrzebnych uszkodzeń, do zakładania ich warto używać rękawiczek bezszwowych – gumowych, kauczukowych.

Produkty ucikowe mogą być niezwykle pomocne podczas pojawiających się na nogach dolegliwości. Przydadzą się także wówczas, gdy mamy za sobą operację nóg lub usunięcia żylaków. Jeślisz Twoja praca zmusza Cię do pozycji siedzącej lub stojącej – warto postawić na produkty uciskowe. Nie bój się ich. Nie są one ani nieestetyczne, ani niewygodne. Możesz znaleźć model, który będzie Ci w 100% odpowiadał.

Podkolanówki przeciwżylakowe należy nosić tak długo, ile trwają dolegliwości. Warto także pamiętać, że jeśli po okresie regularnego stosowania produkty uciskowe rozciągną się, a ich ucisk zmaleje, należy koniecznie wymienić je na nowe. Warto pamiętać o tych kilku radach, stosując produkty uciskowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *