Clavam to polska firma zajmująca się prezentacjami komercyjnych produktów. Podczas wystąpień sprzedają dobre jakościowo produkty, czym zaskarbili sobie rzeszę fanów w całym kraju. Marka zajmuje się głównie sprzedażą artykułów  gospodarstwa domowego, które oferuje w bardzo atrakcyjnych cenach.

Skąd wzięły się niskie ceny oferowane prze Clavam? Jak dokładnie odbywa się sprzedaż ? Jak działają przedsiębiorcy oferujący niezawodny sprzęt?

Na te i  na kilka innych pytań odpowiedział w naszym wywiadzie pan Cezary Kozłowski – jeden z przedstawicieli Clavam sp. z.o.o. W odpowiedzi na pytanie odnośnie ogólnej oferty spółki, odpowiedział :

– „Trudnimy się handlem akcesoriami gospodarstwa domowego, absolutnie niezbędnymi podczas prowadzenia domu i utrzymywaniu w czystości otoczenia. Obecnie promujemy przede wszystkim cztery flagowe sprzęty :

–  matę bodyshape firmy casada

–  garnki venice

– odkurzacz clean king

materac mediair 3d.

Każde z nich jest unikatowe i zbiera wyłącznie pozytywne recenzje wśród naszych klientów”.

 

Pośrednictwo w handlu a wysoka jakość i uczciwość

Zaciekawiło nas, dlaczego marka handluje przedmiotami rónych firm, nie skupiając się na jednej marce. Usłyszeliśmy :

– ” Clavam, które mam okazję reprezentować działa na zasadzie marki pośredniczącej. Nie produkujemy, lecz sprzedajemy. Wiąże się to ze ścisłą współpracą z Casadą, Venice, Clean King czy Mediair. Poprzez nasze biznesowe stosunki i przysparzanie znacznej popularności partnerom, oni w zamian oferują ogromne zniżki, które są nieosiągalne dla indywidualnego klienta, jeśli chciałby nabyć towar bez udziału Clavamu„.

Skoro wszystko działa sprawnie i w pełni legalnie, zaciekawiło nas skąd tyle złych opinii  pośrednikach organizujących publiczne komercyjne pokazy sprzętu. Pan Cezary doskonale znał opinie o innych pośrednikach, więc odrzekł

– ” Niestety my także stykamy się z uprzedzeniami. Ludzie okłamani przez oszustów dają upust emocjom w Internecie., co buduje ogólny wizerunek marek pośredniczących. Chciałbym jednak zasygnalizować problem, jakim są pół – legalne pokazy sprzętu, organizowane na nie do końca rzetelnych warunkach, mające na celu wprowadzenie w błąd przyszłego kupca i co za tym idzie, wyłudzenie od niego jak największych pieniędzy. Na co dzień spotykamy się ze zjawiskami, gdzie jakaś firma podszywa się pod nas, kradnąc logo i nazwę. To karalne i bardzo niebezpieczne dla klientów.”

Zaniepokojeni niebezpieczeństwem kupna trefnego sprzętu od oszustów, poprosiliśmy przedstawiciela o radę w jaki sposób przestrzec się przed złodziejami. Odpowiedź była dosyć rozbudowana :

– ” Oszuści nie przykładają wagi do wielu detali, przez co od razu wychodzi ich nieprofesjonalizm i brak fachowego podejścia o tematu. Aby uzyskać jak największy przychód, uciekają się do  precedensów na pograniczu prawa, oferując nasz sprzęt po niebywale niskich cenach. Czymś innym jest zniżka oferowana przez samego producenta dla nas, wynikająca ze współpracy biznesowej i sprzedawaniu akcesoriów w hurtowych ilościach, a czymś innym oddawanie urządzeń za pół darmo. Jeśli cena wydaje się dla nas wręcz niewiarygodnie niska, to już mamy pewność, że rozmawiamy z oszustem, a nie certyfikowanym przedstawicielem”.

Clavam Sp. z.o.o. – pozytywne recenzje i dbałość o klienta

Nasz rozmówca chciał także ukazać prawdziwe opinie o marce Clavam :

– ” Kluczem do sukcesu w naszym przypadku okazało się być profesjonalne podejście do klienta, wyróżniające się indywidualizmem. Każde zamówienie chcemy skompletować tak, aby było  atrakcyjne i pasowało do oczekiwań klienta.  Nasza działalność doprowadziła w ciągu lat do całej masy poztywnych recenzji, a nazwa  firmy stała się synonimem wysokiej jakości”.

Szczegółowa oferta Clavam

Aktualnie opisywana marka zajmuje się sprzedażą czterech flagowych, wspomnianych wcześniej w wywiadzie produktów. Poprosiliśmy naszego rozmówcę o przybliżenie specyfiki tych akcesoriów oraz o opisanie zalet.

Naczynia Venice

-” Na początku pragnę wspomnieć o naczyniach kuchennych marki Venice, czyli sprzęcie, który powinna mieć w swoim domu każda pani domu. Dlaczego tak twierdzę? Otóż Venice to jedna z najlepszych firm z jakimi przyszło mi pracować w mojej długiej karierze przedstawiciela handlowego. Marka wytwarza różnorodne sprzęty kuchenne : wysokiej jakości garnki, które przy pełnej i codziennej eksploatacji są w stanie przetrwać długie lata bez konieczności wymiany, patelnie, które nie potrzebują ton niezdrowego tłuszczu, aby smacznie przyrządzać potrawy”.

Sprzęt piorący Clean King

„Kolejnym bestsellerem sprzedażowym stały się odkurzacze Clean King. Niemiecka firma specjalizująca się w produkcji maszyn piorących, która stawia przede wszystkim na wielozadaniowość. Po zakupie tego produktu, inne akcesoria domowe, np. mop, nawilżacz, odświeżacz powietrza nie będą już nam potrzebne, ponieważ Clean King wypełnia wzorowo wszystkie te funkcje. Nowatorsko łączy w sobie klasyczne odkurzanie z funkcjami piorącymi, dopasowanymi do paneli i drewnianej podłogi. Dodatkowo, w komorze znajduje się pojemnik rozdzielony na dwie części : pierwsza wyposażona jest w czystą wodę, natomiast druga magazynuje zużyte płyny, a co za tym idzie, sprzątanie jest schludne i szybkie. Oprócz podłogi, za pomocą urządzenia możemy dbać o sofy, kanapy, fotele i inne tapicerowane meble domowe, ponieważ sprzedawany przez nas zestaw posiada dodatkowo szczotkę do mycia oraz szczelinową końcówkę. Sprzątanie nigdy nie było takie proste, a to, do czego wzywaliśmy fachowców znajdzie się w zasięgu naszych kompetencji”.

Mata Bodyshape

-„Chciałbym jeszcze wspomnieć o sprzęcie, który stał się naszym bestsellerem ze względu na swoje działanie na rzecz osób wymagających rehabilitacji, jednakże nie mogących z niej korzystać ze względu na wiele przeciwwskazań. Mata Bodyshape firmy Cascada emituje delikatne, aczkolwiek wyczuwalne mikrodrgania, dzięki posiadaniu na swoim obszarze dziesięciu pól wibracyjnych. Dodatkowo, wydzielono dwie strefy grzania. Dla indywidualnego dostosowania, mata ma 5 programów, w każdym można regulować intensywność wibracji. Atutem jest oszczędność miejsca, ponieważ jest bardzo poręczna i nie zajmuje dużo obszaru. ”

Materac Mediair 3D

-„Ostatnim opisem produktu, którego działaniem chciałbym się podzielić, jest materac mediair 3d, wykonany z najwyższej jakości wyselekcjonowanych materiałów, przeznaczony jako profilaktyka lecznicza, ale także oferowana osobom chorym. Materac zalicza się do wyrobów rehabilitacyjnych, zapewnia bezpieczeństwo snu, a żywa strzyżona wełna ma właściwości termoizolacyjne, higroskopijne, hypoalergiczne, pochłaniające szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe. Przyniósł ulgę wielu ludziom ze schorzeniami kręgosłupa, rwą kulszową czy podczas rekonwalescencji pourazowej. ”

Podsumowanie

Po wyczerpujących opisach produktów, podziękowaliśmy Panu Cezaremu, że znalazł dla nas czas i wyjaśnił wiele zagadnień. Odpowiedział :

– ” Również dziękuję za sympatycznie spędzony czas na rozmowie oraz za możliwość wyjaśnienia nieścisłości związanych ze sprzedażą pokazową i pośrednikami”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *