Choćbyśmy bardzo się starali, kurz pojawia się w każdym domu. Jak możemy walczyć z roztoczami, które powodują nieprzyjemne i dotkliwe dolegliwości u alergików? Jak radzić sobie z roztoczami na kanapie, materacu czy innych tapicerowanych meblach i dywanach, które znajdują się w kurzu domowym?

Czym są roztocza kurzu domowego?

Roztocza kurzu domowego to bardzo drobne pajęczaki, występujące w naszych domach. W przyrodzie występują w 45 000 odmian, w domu jednak spotykamy się z tzw. roztoczami kurzu domowego. Nie są zauważalne gołym okiem, a najwięcej jest ich w dywanach, wykładzinach, narzutach, tapicerowanych meblach czy materacach. Są to miejsca, w których gromadzi się także nasz złuszczony naskórek, stanowiący dla nich doskonałą pożywkę. Roztocza zbierają się tam, gdzie wilgotność powietrza ma około 80%, a temperatura wynosi od 17 do 30°C.

Dla kogo alergeny wziewne są szczególnie niebezpieczne?

Alergeny roztoczy kurzu domowego są szczególnie groźne dla alergików, którzy w kontakcie z tymi drobnymi żyjątkami mogą cierpieć na wiele nieprzyjemnych, a nawet niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Pojawia się kichanie, kaszel, a także swędzenie skóry czy wysypka. W skrajnych przypadkach mogą pojawić się nawet trudności z oddychaniem. Jest to przypadłość o tyle trudna, że roztocza są obecne w każdym domu. Właściwie nie mamy szans całkowicie się przed nimi uchronić. Możemy jednak z nimi skutecznie walczyć, a temu służy Allergoff Spray. Po zastosowaniu takiego środka, objawy alergii się nie pojawiają, a komfort życia alergika znacząco wzrasta.

Spray na roztocza – alergia na roztocza pod kontrolą

Spray na roztocza jest bardzo skuteczny wobec alergenów wziewnych, posiadających białkowe komponenty. Mowa tu o alergenach roztoczy i owadów, ale także o pyłkach roślinnych, grzybach pleśniowych czy sierści. Spray polecany jest do zastosowania w wielu schorzeniach, m.in. w przebiegu astmy oskrzelowej, kaszlu alergicznego czy przewlekłego nieżytu nosa. Substancją czynną w takich środkach jest benzoesan benzylu, nieoceniony do zwalczania roztoczy.

Jak pozbyć się roztoczy z domu?

Całkowite pozbycie się kurzu z domu jest niemal niemożliwe. Nawet nieustanne sprzątanie nie daje nam 100% pewności, ze roztocza nie znalazły sobie jakiegoś kąta, w którym spokojnie rosną i się rozwijają. Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się roztoczy z materaca. Sposobem jest oczywiście częste wietrzenie pomieszczeń i zachowywanie czystości, ale także stosowanie środków zwalczających roztocza z tapicerowanych mebli. W ofercie dostępne są środki przeznaczone do prania, ale także filtry do odkurzacza o działaniu roztoczobójczym. Środkiem tego rodzaju jest Allergoff Spray, stosowany do obniżenia poziomu stężenia alergenów obecnych w kurzu domowym.

Dodaj komentarz