Schodząca skóra to najczęściej efekt nadmiernego opalania się, zwykle bez wcześniej aplikacji ochronnego kosmetyku z filtrem. Skóra wymaga wówczas troskliwej pielęgnacji i stosowania odpowiednich produktów kosmetycznych, jak: mleczka, balsamy, peeling.

Łagodzenie podrażnień

Opalanie się bez użycia kremu z filtrem to najszybszy sposób, aby naruszyć naturalną warstwę naskórka, która chroni skórę właściwą przed czynnikami zewnętrznymi, np. słońcem. Uszkodzony naskórek po opalaniu musi się początkowo złuszczyć, aby móc powrócić do pierwotnego stanu. Często towarzyszy temu zaczerwienienie, pieczenie lub swędzenie, dlatego skóra wymaga wówczas delikatnej pielęgnacji i stosowania kosmetyków o właściwościach łagodzących, np: pianki z pantenolem, kremu z prowitaminą B5 czy żelu aloesowego. Niezbędne kosmetyki pielęgnacyjne można kupić w takim miejscu, jak: drogeria online, gdzie dokonuje się zakupów szybko i wygodnie, bo bez wychodzenia z domu.

Najlepsze kosmetyki po opalaniu

Skóra po opalaniu wymaga intensywnego nawilżania i regeneracji, dlatego dobry balsam do ciała to podstawa w pielęgnacji schodzącej i łuszczącej się skóry. W drogerii można kupić specjalne mleczko po opalaniu, które w swoim składzie zawiera wszelkie niezbędne substancje, które nawilżą, zregenerują i ukoją przesuszoną i podrażnioną słońcem skórę. Skład kosmetyków tego typu najczęściej opiera się na takich składnikach, jak: woda termalna, aloes, kompleks wapniowy, masło shea, pantenol, witamina E, zielona herbata, ekstrakt z lipy, lipidy czy wyciąg z mikołajka nadmorskiego. Balsamy, mleczka i kremy po opalaniu nie tylko koją podrażnienia, ale również przyspieszają proces odbudowy uszkodzonej warstwy hydrolipidowej naskórka oraz chronią skórę przed kolejnymi uszkodzeniami.

Peeling ciała

Złuszczanie naskórka to istotny etap w pozbywaniu się schodzącej skóry, ale zabieg można wykonać dopiero wtedy, gdy ewentualne podrażnienia całkowicie zagoją się i znikną. Peeling ciała przyspiesza bowiem naturalny proces złuszczania się skóry, a tym samym pomoże w odzyskaniu jej równomiernej i gładkiej struktury. Kurację złuszczającą należy wykonywać nie częściej jak co 4 dni, przy jednoczesnym stosowaniu kosmetyków o silnym działaniu nawilżającym i regeneracyjnym.

Krem z filtrem

Schodzącej skóry nie należy opalać, przynajmniej do czasu, aż przebarwienia i podrażnienia całkowicie nie znikną. W sytuacji, gdy nie ma się możliwości zostania w domu i zachodzi konieczność ekspozycji skóry na słońce, wówczas należy pamiętać, aby odpowiednio zabezpieczyć ją kremem z wysokim filtrem, np.: SPF 50, SPF 30.

Dodaj komentarz