Na polskim rynku pojawia się coraz więcej sklepów medycznych. Jak wybrać ten jeden, który profesjonalnie wyjdzie naprzeciw potrzebom klienta? Lepiej zrobić zakupy w sklepie internetowy, czy pofatygować się osobiście do sklepu stacjonarnego? Czy w każdym sklepie honorują dofinansowanie z NFZ, PFRON czy MOPS?

Sklep medyczny stacjonarny czy w internecie?

W sieci można znaleźć wszystko, dlatego nie dziwi fakt, że wiele sklepów medycznych sprzedaje swoje produkty również w internecie. Jest to wygodna i szybka forma sprzedaży. Co jednak w sytuacji, gdy dany produkt trzeba przymierzyć, oglądnąć czy po prostu zdecydować o jego najlepszej dla siebie formie? W tym wypadku zdecydowanie lepiej odwiedzić sklep stacjonarny.  W wielu sklepach medycznych funkcjonują wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego. Jeśli potrzebny jest sprzęt wysokospecjalistyczny najlepiej rozważyć jego wypożyczenie. Sprzęt dobiera się, do potrzeb indywidualnych. Wybierając pneumatyczny materac przeciwodleżynowy, dobrze jest uzyskać pomoc wykwalifikowanego pracownika.  Klient może sam w sklepie internetowym, dokonać wyboru, jednak nie mamy pewności, że dokonał najlepszej dla siebie formy zakupu czy wypożyczenia.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja, jeśli klient potrzebuje drobiazg typu: piłeczka jeż, podkłady na łóżko czy termometr. Wtedy zdecydowanie bardziej opłaca się zamówić potrzebne produkty w sklepie medycznym on-line. Sklepy w internecie posiadają asortyment, niewiele mniej rozbudowany, aniżeli sklepy stacjonarne. Do tego dużo z nich deklaruje przesyłkę w ciągu 48h. Jak w każdym sklepie istnieje możliwość zwrotu towaru najczęściej do 14 dni jedyne, z czym trzeba się liczyć to powtórne koszty przesyłki.

Produkty rehabilitacyjne, szczególnie te specjalistyczne są bardzo drogie. Ceny, niektórych przekraczają możliwości wielu ludzi. Co w takiej sytuacji zrobić? Dobry sklep medyczny honoruje dofinansowania z różnych źródeł. Najczęściej dofinansowanie można otrzymać z NFZ, MOPS, PFRON.

Dofinansowanie z NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia), otrzymuje pacjent na zlecenie lekarza. Pamiętać trzeba również, że pielęgniarka lub położna może wystawić zlecenie na środki użytku codziennego np. cewniki, igły do pena dla cukrzyka itp. Takie zlecenie powinien zrealizować, każdy sklep medyczny, jednak warto się upewnić przez telefon, lub na stronie internetowej, czy na pewno tak jest. Zdarzają się jeszcze sklepy medyczne, szczególnie te mniejsze, które nie mają takiej możliwości. Zlecenie dla sklepu, musi być także potwierdzone przez Oddział Wojewódzki NFZ.

Dofinansowanie z MOPS (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) lub PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) Tu możliwości jest bardzo wiele i warto skontaktować się ze sprzedającym w sklepie medycznym lub lekarzem odnośnie ważnych informacji, oraz czy i na jakiej zasadzie będzie ono realizowane. Czasem sklepy realizują na podstawie dofinansowania transakcje bezgotówkowe oraz transakcje do 80 % refundacji.

Który, sklep medyczny wybrać?

Wśród tak dużej ilości sklepów medycznych, trudno jest wybrać ten najlepszy dla siebie. Warto w wyborze sklepu kierować się opinią klientów, lekarzy, fizjoterapeutów czy pielęgniarek. W sklepie internetowym mamy ułatwioną możliwość sprawdzenia opinii, gdyż po każdej transakcji klienci zostawiają kilka słów rekomendacji. Sklepy medyczne stacjonarne opinie zadowolonych klientów zamieszczają, na stronie internetowej sklepu. Polecamy sklep medyczny Visamed.

Dodaj komentarz