Zaspałaś do pracy, nie zdążysz umyć głowy i czujesz się niekomfortowo. Próbujesz zakryć niedoskonałości pod dużą warstwą lakieru. Brzmi znajomo, prawda? Każda kobieta z pewnością spotkała się kiedyś z taką sytuacją. Jak odświeżyć nasze włosy i nadać im lekki wygląd? Odpowiedź w artykule poniżej!

Rozwój branży kosmetycznej spowodował dostępność nowych i ułatwiających życie kosmetyków. Jednym z nich, który powinien trafić do każdej torebki, jest suchy szampon, który stał się niezbędnym produktem do pielęgnacji włosów. W drogeriach kosmetycznych możemy znaleźć coraz więcej marek szamponów. Przygotowaliśmy opis kilku z nich.

  • BATISTE SUCHY SZAMPON DO WŁOSÓW – jest jednym z pierwszych i najpopularniejszych produktów tego typu. Występuje praktycznie we wszystkich sklepach stacjonarnych i internetowych. Marka w swej ofercie posiada ogromny wybór zapachów oraz rodzajów szamponu, dzięki czemu możesz wybrać najlepszy produkt do swoich włosów. Cena zaczyna się już od 11 zł. Warto jednak czekać na promocję, ponieważ bardzo często pojawia się w specjalnych obniżonych ofertach.
  • L’BIOTICA PROFESSIONAL SUCHY SZAMPON DO WŁOSÓW – produkt, który zyskuje na popularności. Coraz częściej pojawia się na promocjach w znanych drogeriach. Posiada szeroką gamę zapachów, które są niezwykle przyjemne i utrzymują się przez długi czas. Sprawia, że włosy stają się lekkie u nasady i zapewnia odświeżony wygląd. Cena około 22 zł.
  •  TONI GUY SUCHY SZAMPON DO WŁOSÓW – według internautek stanowi idealne rozwiązanie dla długich włosów. Odświeża kosmyki i nadaje objętości, dzięki czemu nasza fryzura sprawia wrażenie naturalnej i lekkiej. Cenna przewyższa inne tego typu produkty, ponieważ zaczyna się od 40 zł, jednak jest adekwatna do wydajności. Jeżeli masz problem z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami, to ten szampon jest „must have” w Twojej codziennej pielęgnacji włosów.

Jak stosować suchy szampon?

Często pod wpływem ekscytacji spryskujemy całe włosy z bliskiej odległości, co powoduje, że wyglądaj jak siwe! Jeżeli mam ciemne włosy, koniecznie przeczytaj wskazówki producenta, ponieważ wyczesanie nadmiernej ilości, jest czasami niemożliwe. Warto pamiętać również o tym, aby nie ruszać gotowej fryzur. Szampon zapewnia pewien rodzaj powłoki, którą nadmiernym ruchem możemy zniszczyć, przez co efekt utrzyma się tylko przez chwilę.

Najlepiej ułożyć odpowiednią fryzurę i dopiero zastosować produkt. Jeżeli chcemy, pozostawić włosy rozpuszczone, możemy skierować je w dół i spryskać u nasady, dzięki czemu nadamy im objętość oraz lekkość. Pamiętaj o odległości!

Ze względu na dużą ofertę suchych szamponów, możesz wybrać taki, który będzie indywidualnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz