Polska służba zdrowia od lat ma problemy związane z wydłużającymi się kolejkami do lekarzy specjalistów, na ważne zabiegi, które poprawiają komfort życia czy na badania diagnostyczne. Niekiedy po prostu nie można czekać i pacjenci muszą wybrać opiekę prywatnych klinik i gabinetów lekarskich. Alternatywą pozostaje wykupienie dla siebie dopasowanego ubezpieczenia zdrowotnego.

Czym jest polisa zdrowotna?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne może mieć szeroki zakres ochrony.  W jednych ofertach  jest zagwarantowana duża liczba dostępnych placówek, w których będzie można skorzystać w ramach polisy zdrowotnej z odpowiednich świadczeń, w innych szeroki zakres procedur medycznych.

Przy ubezpieczeniach zdrowotnych w ramach opłacanej składki za polisę można zwykle skorzystać z takich świadczeń jak:

  • wizyta u internisty (lekarza rodzinnego),
  • wizyt specjalistycznych z krótkim terminem oczekiwania, bez wymaganego skierowania,
  • badania diagnostyczne,
  • wizyty domowe,
  • zabiegi specjalistyczne.

Częstą praktyką wśród firm ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenia zdrowotne jest nawiązanie współpracy z siecią klinik i gabinetów lekarskich w kraju, aby zapewnić właściwe leczenie swoim klientom. Taki model działania przyjęła na przykład SIGNAL IDUNA, która oferuje ubezpieczenie zdrowotne we współpracy z zewnętrzną siecią medyczną. Proponuje specjalne pakiety ubezpieczeń umożliwiające profilaktykę jak i leczenie różnych dolegliwości i chorób w renomowanych przychodniach.

Kilka wariantów/pakietów ubezpieczenia zdrowotnego sprawia, że można szybko uzyskać konsultacje u doświadczonych lekarzy specjalistów takich jak okulista, endokrynolog czy dermatolog i chirurg, do których w publicznych przychodniach naprawdę ciężko się dostać. Przy wyborze ubezpieczenia zdrowotnego warto sprawdzić, czy partnerskie placówki  znajdują się niedaleko naszego miejsca zamieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *