Polska służba zdrowia od lat ma problemy związane z wydłużającymi się kolejkami do lekarzy specjalistów, na ważne zabiegi, które poprawiają komfort życia czy na badania diagnostyczne. Niekiedy po prostu nie można czekać i pacjenci muszą wybrać opiekę prywatnych klinik i gabinetów lekarskich. Alternatywą pozostaje wykupienie dla siebie dopasowanego ubezpieczenia zdrowotnego.

Czym jest polisa zdrowotna?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne może mieć szeroki zakres ochrony.  W jednych ofertach  jest zagwarantowana duża liczba dostępnych placówek, w których będzie można skorzystać w ramach polisy zdrowotnej z odpowiednich świadczeń, w innych szeroki zakres procedur medycznych.

Przy ubezpieczeniach zdrowotnych w ramach opłacanej składki za polisę można zwykle skorzystać z takich świadczeń jak:

  • wizyta u internisty (lekarza rodzinnego),
  • wizyt specjalistycznych z krótkim terminem oczekiwania, bez wymaganego skierowania,
  • badania diagnostyczne,
  • wizyty domowe,
  • zabiegi specjalistyczne.

Częstą praktyką wśród firm ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenia zdrowotne jest nawiązanie współpracy z siecią klinik i gabinetów lekarskich w kraju, aby zapewnić właściwe leczenie swoim klientom. Taki model działania przyjęła na przykład SIGNAL IDUNA, która oferuje ubezpieczenie zdrowotne we współpracy z zewnętrzną siecią medyczną. Proponuje specjalne pakiety ubezpieczeń umożliwiające profilaktykę jak i leczenie różnych dolegliwości i chorób w renomowanych przychodniach.

Kilka wariantów/pakietów ubezpieczenia zdrowotnego sprawia, że można szybko uzyskać konsultacje u doświadczonych lekarzy specjalistów takich jak okulista, endokrynolog czy dermatolog i chirurg, do których w publicznych przychodniach naprawdę ciężko się dostać. Przy wyborze ubezpieczenia zdrowotnego warto sprawdzić, czy partnerskie placówki  znajdują się niedaleko naszego miejsca zamieszkania.

Dodaj komentarz